تاخیر در عرضه چند بازی مهم و مورد انتظار، گیمرها را غافلگیر کرد

زمانی که استودیوهای سازنده و شرکت‌های ناشر در هر زمان اعلام می‌کنند که تاریخ عرضه یک بازی، آن هم یک بازی مورد انتظار و بزرگ، با تاخیر مواجه می‌شود، بازی‌بازان و گیمرها ناخودآگاه ناراحت می‌شوند و تاریخ جدیدی را در تقویم خود علامت گذاری می‌کنند. حال، تصور کنید که طی یک روز، خبرهای متعددی در مورد تاخیر در عرضه چند بازی مورد انتظار منتشر شود! بازی‌بازان با شنیدن این اخبار، به شدت غافلگیر و متعجب شدند!

همان طور که گفته شد، در روز گذشته اخبار ناراحت کننده‌ای به گوش ما رسید و دریافتیم که بازی‌های بزرگ و مورد انتظاری با تاخیر در زمان عرضه خود مواجه شده‌اند. اول از همه، از بدترین خبری که در روز گذشته شنیدیم، صحبت می‌کنیم. استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) در روز گذشته، شایعاتی که مربوط به تاخیر در زمان عرضه بازی The Last of Us Part 2 بود را تایید کرد و به صورت رسمی اعلام شد که بازی به شدت مورد انتظار The Last of Us Part 2 با چند ماه تاخیر مواجع شده است.

بازی The Last of Us Part 2 در ابتدا قرار بود تا در تاریخ 21 ماه فوریه سال 2020 منتشر شود و باز‌ی‌بازان امیدوار بودند تا در اوایل سال آینده میلادی، بازی The Last of Us Part 2 را به راحتی تجربه نمایند اما طبق گفته کارگردان این عنوان، The Last of Us Part 2 حالا در تاریخ 29 ماه می سال 2020 منتشر خواهد شد. کارگردان بازی The Last of Us Part 2 در مورد تاخیر پیش آمده در تاریخ انتشار این عنوان مورد انتظار توضیح داده که تیم سازنده در استودیوی ناتی داگ به زمان بیشتری برای پولیش کردن و رفع کردن مشکلات و باگ‌های ریز بازی The Last of Us Part 2 نیاز دارد و نمی‌خواهد که تجربه این عنوان مورد انتظار در زمان عرضه، کام طرفداران و بازی بازان را تلخ کند. آقای نیل دراکمن (Neil Druckmann) می‌گوید که مقیاس و اندازه بازی آن قدر بزرگ است که آن‌ها در ابتدای کار، نتوانستند زمان خود را تعیین کرده و تاریخ عرضه دقیقی را به بازی‌بازان بدهند اما حالا که به درستی متوجه عظمت این بازی شده‌اند، می‌توانند یک تاریخ انتشار دقیق را ارایه دهند. قطعا صبر کردن برای بازی بزرگی مانند The Last of Us Part 2 به شدت سخت و طاقت فرسا است اما در نظر داشته باشید که استودیوی ناتی داگ در حال رفع باگ‌ها و مشکلات ریز و درشتی است که می‌توانند تجربه این عنوان را تحت تاثیر خود قرار دهند و حالا می‌توانیم در تاریخ تعیین شده، یک تجربه بی نقص را داشته باشیم.

تا صحبت در مورد بازی های انحصاری شرکت سونی و پلتفرم پلی‌استیشن است، اشاره کنیم که بازی مورد انتظار دیگر کنسول پلی‌استیشن 4، یعنی Ghost of Tsushima نیز به احتمال زیاد با تاخیر مواجه خواهد شد. گزارش‌های متعددی در این مورد منتشر شده‌اند که به نظر موثق و واقعی می‌رسند و باید منتظر خبر رسمی تاخیر این عنوان نیز باشیم.

با این که تاریخ انتشار دقیقی برای این سه بازی شرکت یوبی‌سافت اعلام نشده، اما می‌دانیم که سال مالی بعدی، از ماه آپریل سال 2020 تا ماه مارچ سال 2021 ادامه دارد و سه بازی Gods and Monsters و Rainbow Six Quarantine و Watch Dogs Legion در این فاصله در اختیار بازی‌بازان و طرفداران قرار می‌گیرند. 

اما این پایانِ کار نیست! در روز گذشته شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) اعلام کرد که نه یک بازی، بلکه چند بازی بزرگ و مورد انتظار این شرکت، با تاخیر در زمان عرضه مواجه شده‌اند تا روزگار را برای باز‌ی‌بازان و گیمرها تلخ تر سازند! یوبی‌سافت به تازگی اعلام کرده که سه بازی مورد انتظار این شرکت که قرار بود در سال 2020 منتشر شوند، به تاریخ عرضه اصلی خود نمی‌رسند و با تاخیر مواجه شده‌اند.

شرکت یوبی‌سافت به طور رسمی اعلام کرده که بازی های Gods and Monsters و Rainbow Six Quarantine و Watch Dogs Legion با تاخیر مواجه شده‌اند و تاریخ انتشار آن‌ها به سال مالی بعدی، انتقال پیدا می‌کند. به صورت دقیق تر، بازی Gods and Monsters قرار بود در ماه فوریه سال 2020، بازی Watch Dogs Legion قرار بود در ماه مارچ سال 2020 و بازی Rainbow Six Quarantine نیز قرار بود تا انتهای سال مالی 2020 (که در تاریخ 31 ماه مارچ برای یوبی‌‌سافت به پایان می‌رسد)، عرضه شوند اما حالا باید در تاریخ دیگری منتظر عرضه آن‌ها باشیم.

با این که تاریخ انتشار دقیقی برای این سه بازی شرکت یوبی‌سافت اعلام نشده، اما می‌دانیم که سال مالی بعدی، از ماه آپریل سال 2020 تا ماه مارچ سال 2021 ادامه دارد و این سه بازی در این فاصله در اختیار بازی‌بازان و طرفداران قرار می‌گیرند.

قطعا شنیدن خبر تاخیر در عرضه بازی‌ها می تواند بسیار ناامید کننده و ناراحت کننده باشد اما حداقل نکته مثبت این قضیه آن است که این عناوین، با پولیش و صرف زمان بیشتری برای ساخت و توسعه، عرضه می‌شوند و تجربه کم نقص تری را در اختیار ما قرار می‌دهند.

نظر شما در مورد تاخیر در زمان عرضه چند بازی، آن هم تنها در یک روز چیست؟ از تاخیر خوردن کدام یک از عناوین اشاره شده، ناراحت شدید؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها