با پرفروش‌ترین بازی‌های سبک ترسناک آشنا شوید

0
۳۷

بازی‌های ترسناک بسیاری در طول تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی ساخته شده‌اند. با این که بیشتر این عناوین، در سبک وحشت بقا یا Survival Horror ساخته شده‌‌اند اما عناوینی نیز وجود دارند که تمرکز خاصی برروی بقا و عناصر گیم‌پلی نداشته و تنها با ارایه یک داستان جذاب و صحنه‌های ترسناک، سعی در ترساندن بازی‌بازان داشته‌اند. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که پرفروش ترین بازی‌های سبک ترسناک، چه عناوینی هستند؟

همان طور که گفته شد، بازی‌های ترسناک بسیاری در طول تاریخ ساخته شده اند اما همه آن‌ ها عناوین موفق و خوبی نبوده‌اند و از طرفی، با بالا رفتن هزینه ساخت بازی ها و عدم محبوبیت کلی سبک وحشت بقا، تعداد عناوین بزرگ در این سبک در چند سال اخیر کاهش یافته است. به تازگی توانستیم با پرفروش ترین بازی‌های ترسناک یا Horror، حداقل در منطقه ایالات متحده آشنا شویم و آمار جالب توجهی را به دست آوریم.

به لطف یکی از تحلیلگران منبع آماری NPD که احتمالا با آن آشنایی دارید، فهرست 10 بازی پرفروش تاریخ در سبک وحشت بقا منتشر شده است. نکته جالب و البته نه چندان غافلگیر کننده در مورد این فهرست، این است که بیشترِ رده‌های این فهرست را فرانچایز محبوب و مشهور Resident Evil تسخیر کرده اند. در این فهرست جالب که به تازگی منتشر شده، بازی Resident Evil 5 را در صدر مشاهده می‌کنیم و بازی Resident Evil 2 سال 2019 را نیز خیلی سریع در بین پرفروش ترین‌ها می‌بینیم. با نگاه دقیق تر به این فهرست متوجه می شویم که تمام نسخه‌های شماره دار سری Resident Evil (سری اصلی)، در فهرست پرفروش ترین بازی‌های ترسناک قرار دارند و تنها جای Resident Evil 3 در بین آن ها خالی است. همچنین باید اشاره کنیم که به غیر از فرانچایز Resident Evil، نام سه بازی دیگر به چشم می‌خورد که شامل Dying Light و The Evil Within و Dead Space 2 می‌شوند. شما می‌توانید در زیر، نگاهی به این فهرست جالب داشته باشید:

در نظر داشته باشید که آمار NPD تنها به منطقه ایالات متحده خلاصه می‌شود و آمار کلی در سراسر جهان را در بر نمی‌گیرد اما به طور کلی می‌توانیم به فهرستی نگاه کنیم که برایمان جالب و منحصر به فرد است. در این فهرست تنها این موضوع ثابت می‌شود که فرانچایز Resident Evil، پادشاه سبک وحشت بقا است!

نظر شما در مورد فهرست پرفروش ترین بازی‌های ترسناک و عملکرد عالی سری Resident Evil چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از