فهرست فروش هفتگی بریتانیا – درگیری کاپیتان پرایس و لوییجی بر سر صدرنشینی

0
92

فهرست فروش هفتگی جدید منطقه UK یا بریتانیا به تازگی منتشر شده است و به لطف آن می‌توانیم شاهد پرفروش ترین بازی‌های هفته گذشته در این منطقه باشیم؛ جایی که لوییجی با بازی Luigi’s Mansion 3 و کاپیتان پرایس با بازی Call of Duty Modern Warfare برای صدرنشینی با یکدیگر نبرد می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

پس از این که در هفته گذشته مشاهده کردیم بازی Call of Duty Modern Warfare با عرضه خود، به صدرنشینی متوالی بازی FIFA 20 پایان داد و بر صدر فهرست فروش نشست، حالا باز هم این عنوان محبوب را در صدر فهرست مشاهده می‌کنیم. صدرنشینی بازی Call of Duty Modern Warfare در دومین هفته متوالی و حتی با کاهش فروش 49 درصدی نسبت به هفته عرضه، شاید تعجب برانگیز و غافلگیر کننده نباشد اما زمانی که مشاهده می‌کنیم بازی جدید و به شدت محبوبی مانند Luigi’s Mansion 3 منتشر شده، رقابت همیشه سنگین و سخت می‌شود.

در واقع در این مطلب سعی داریم تا به همین بازی Luigi’s Mansion 3 بپردازیم چرا که این بازی انحصاری کنسول نینتندو سوییچ، توانسته رکورد های بسیاری را از آن خود کند و درخشان ظاهر شود. Luigi’s Mansion 3 با این که نتوانست ندای وظیفه را شکست دهد اما توجه داشته باشید که این عنوان به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شده اما در طرف دیگر، نسخه جدید ندای وظیفه یک بازی مولتی پلتفرم است.

اولین رکورد بازی Luigi’s Mansion 3 زمانی ثبت شد که این عنوان توانست با فروش سریع و فوق‌العاده خود، دو بازی the Legend of Zelda: Link’s Awakening و Super Mario Maker 2 که سریع ترین فروش را در بین عناوین فیزیکی سوییچ در سال 2019 داشتند، پشت سر بگذارد و از این نظر در سال 2019 رکورد دار شود. نینتندو در سال 2019 به عرضه بازی Luigi’s Mansion 3 امید زیادی داشت و از تبلیغات E3 گرفته تا اعتبار این سری، انتظار ها را از عملکرد و فروش این بازی بالا می‌برد که به نظر می‌رسد به هدف خود دست پیدا کرده‌‌اند (نسخه قبلی این بازی روی 3DS میزان 5.5 میلیون نسخه فروخته بود). جالب است بدانید که میزان فروش فیزیکی بازی Luigi’s Mansion 3 در زمان عرضه، 140 درصد نسبت به میزان فروش زمان عرضه نسخه قبلی، افزایش داشته است و این در حالی است که میزان فروش دیجیتالی نیز محاسبه نشده است!

در ادامه فهرست پرفروش ترین بازی های هفته گذشته، نام و عنوان جدیدی دیده نمی‌شود. بازی FIFA 20 به شکل طبیعی در رده سوم فهرست ایستاده و فروش فیزیکی آن، از مرز 1 میلیون نسخه نیز گذر کرد. همچنین بازی Mario Kart 8: Deluxe نیز با پیشرفت 2 پله‌ای، به رده چهارم آمده تا همچنان ثابت کند که فراموش شدنی نیست. در رده پنجم اما بازی The Outer Worlds دیده می‌شود که دومین هفته خود را در بازار بریتانیا سپری می‌کند و میزان فروش فیزیکی آن نسبت به میزان فروش هفته گذشته، 60 درصد افت داشته است. همچنین بازی Medievil که هفته انتشار خیلی خوبی را نیز تجربه نکرد، از رده پنجم به رده دهم سقوط کرده و میزان فروش فیزیکی آن 64 درصد افت داشته است. صحبت از سقوط شد، بد نیست اشاره کنیم که WWE 2K20 نیز با 81 درصد افت فروش، به طور کلی از فهرست ده بازی اول خارج شده و با توجه به مشکلات بازی و ناراضی بودن طرفداران، خیلی هم عجیب نیست.

Plants vs Zombies: Battle for Neighborville بازی دیگری است که سومین هفته عرضه خود را تجربه می‌کند و بد نیست بدانید که با افزایش فروش در هفته گذشته رو به رو شده است. منابع مختلف ادعا می‌کنند که فروش دیجیتالی این بازی به مرور، بیشتر و بیشتر می‌شود که خبر خوبی برای الکترونیک آرتس (Electronic Arts) محسوب می‌شود.

همچنین به عنوان نکته آخر، بد نیست بدانید که در بین 40 بازی پرفروش در هفته گذشته، 12 عنوان انحصاری کنسول نینتندو سوییچ قرار دارند که رکورد خوب و تاثیر گذاری برای نینتندو به حساب می‌آید.

شما می‌توانید فهرست فروش این هفته بریتانیا یا UK را در زیر مشاهده نمایید (فهرست ۱۰ بازی پر فروش هفته گذشته):

رتبه هفته گذشته رتبه‌ی این هفته عنوان
1 1 Call of Duty: Modern Warfare
عرضه جدید 2 Luigi’s Mansion 3
2 3 FIFA 20
6 4 Mario Kart 8: Deluxe
4 5 The Outer Worlds
8 6 Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
7 7 Ring Fit Adventure
9 8 Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
11 9 Grand Theft Auto V
5 10 Medievil

نظر شما در مورد فهرست فروش هفتگی بریتانیا چیست؟ از بین عناوین موجود در فهرست، مشغول تجربه کدام یک هستید؟

منبع: gamesindustry

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از