بازی Wolfenstein: Youngblood فعالیت‌های بیشتری نسبت به نسخه‌های پیشین دارد

0
0
بازی Wolfenstein: Youngblood

به تازگی اطلاعات جالبی از بازی Wolfenstein: Youngblood منتشر شده؛ عنوانی که چشم تمام دوست داران سبک شوتر اول شخص به آن است و بسیار متفاوت نسبت به نسخه‌های پیشین به نظر می‌رسد.

پس از بازی Wolfenstein: New Order، استودیوی ماشین گیمز (Machine Games) با همکاری شرکت بتسدا (Bethesda)، سری با قدمت و ارزشمند Wolfenstein را وارد فاز و مرحله جدیدی کردند و این سری باز هم با ارایه یک شوتر فوق‌العاده، خود را در میان بازی‌بازان امروزی جا اندخت. پس از عرضه محتوای الحاقی جداگانه Wolfenstein: Old Blood، سازندگان دست به ساخت نسخه دوم زدند که Wolfenstein: The New Colossus نامیده می‌شد. این عنوان شاید یکی از بهترین تجربه‌های شوتر اول شخص هر بازی‌باز باید و بهترین FPS نسل هشتم لقب بگیرد. حال، بنا به سنت استودیوی ماشین گیمز، یک محتوا یا بهتر است بگوییم بازی کاملا جداگانه بر اساس داستان نسخه دوم در دست ساخت است که Wolfenstein: Youngblood نام دارد. این عنوان که به تازگی اطلاعات جالبی از آن منتشر شده، به نظر یکی از تجربه‌های متفاوت ماشین گیمز می‌رسد.

بازی Wolfenstein: Youngblood نه تنها از نظر داستانی، وقایع چنند سال پس از نسخه دوم را روایت می‌کند و شخصیت‌های اصلی یا پروتاگونیست‌های جدیدی دارد، بلکه در زمینه گیم‌پلی نیز بسیار متفاوت ساخته شده و قرار است به بازی‌باز، آزادی عمل بیشتری را بدهد. نکته جالب دیگر در مورد بازی Wolfenstein: Youngblood این است که این عنوان با همکاری استودیوی آرکین (Arkane Studios) ساخته می‌شود؛ همان تیمی که بازی‌های Dishonored و Prey را در کارنامه خود دارند و قطعا تاثیر آن‌ها برروی بازی مشهود خواهد بود. تهیه کننده بازی Wolfenstein: Youngblood، آقای Jerk Gustafsson در مصاحبه با مجله رسمی پلی‌استیشن (شماره 162)، بیان کرده‌ که طراحی مراحل بازی آن‌ها، شباهت‌هایی با سری Dishonored دارد.

من فکر می‌کنم که بازی‌بازان شباهت‌‌هایی را در طراحی مرحله با Dishonored مشاهده خواهند کرد بنابراین با این حساب، تجربه بازی کمی متفاوت خواهد شد اما از طرفی این موضوع به نفع بازی است؛ مخصوصا زمانی که برای پیشروی در مراحل، راه‌های گوناگونی را برای پیشروی یا مبارزه، پیش روی خود ببینیم.

آقای Gustafsson همچنین در مورد محتوایی که در بازی ارایه می‌شود و تمرکز تیم سازنده برروی داستان، صحبت‌هایی را ارایه کرد. او بیان کرد با این که در بازی Wolfenstein: Youngblood همچنان تمرکز برروی داستان قرار دارد اما موارد و متریال داستانی در بازی Wolfenstein: Youngblood کمتر از نسخه‌های پیشین خواهد بود؛ چرا که بازی هم‌اکنون نسبت به قبل، باز تر و آزاد تر است. به عنوان نتیجه می‌توان گفت که Wolfenstein: Youngblood داستان کوتاه تر و خلاصه‌تری دارد اما در آن طرف، گیم‌پلی به طور کلی بهتر است و فعالیت‌ها و مراحل جانبی در این عنوان بسیار بیشتر از نسخه‌های پیشین Wolfenstein یافت می‌شوند. وی اینگونه ادامه داد:

زمانی که از روایت (داستان) صحبت می‌کنیم، دنیای جهان آزاد (Open World) و جنبه‌های همکاری (Co op)، کمی کار را سخت کرده‌اند. ما فکر می‌کنیم که داستان قدرتمندی داریم اما این داستان بسیار متفاوت از کارهای قبلی ما است؛ این داستان، کمی روشن تر از قبل دیده می‌شود و این روشن بودن، علاوه بر لحن داستان، مقدار محتوای آن را نیز دربرمی‌گیرد. من فکر می‌کنم که این بازی نسبت به عناوین پیشین، یک تغییر بزرگ را در خود دارد؛ کمپین کمی کوتاه تر است اما مقدار زمان گیم‌پلی، بهتر می‌شود.

بازی‌بازان می‌توانند برای مدتی طولانی درون بازی باقی بمانند. ما زمانی که بخش کمپین کامل شود، مراحل فرعی و چالش‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کنیم. فعالیت‌ها و مراحل جانبی بسیار بیشتری در Wolfenstein: Youngblood نسبت به دیگر عناوین Wolfenstein وجود دارد.

بازی Wolfenstein: Youngblood در تاریخ 26 ماه جولای سال 2019 برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. نسخه سوییچ بازی به مانند پورت سوییچ Wolfenstein: The New Colossus، به وسیله استودیوی Panic Button تهیه خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از