با پرفروش‌ترین بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان آشنا شوید

بازی‌های بزرگ و به یادماندنی بسیاری در نسل هشتم برای کنسول های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان منتشر شدند. درست است که سونی با کنسول نسل هشتمی خود، گوی رقابت را در زمینه بازی های انحصاری از مایکروسافت و ایکس‌باکس ربود، اما باز هم با نگاه به گذشته، متوجه می‌شویم که عناوین ارزشمند و خوبی برای هر دو کنسول منتشر شده‌اند.

همیشه بحث در مورد خوب بودن یا نبودن عناوین انحصاری برای هر کنسول و پلتفرم وجود دارد اما تا به حال شده تا به میزان فروش این عناوین توجه کنید؟ شاید حالا که ماه های پایانی نسل هشتم را پشت سر می‌گذاریم و کنسول های نسل نهمی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت به زودی منتشر می‌شند، بد نیست نگاهی به پرفروش ترین بازی های انحصاری پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان داشته باشیم. به تازگی یکی از تحلیلگران منبع آماری NPD که آن ها را با فهرست فروش بازی ها و کنسول‌ها در انتهای هر ماه می‌شناسیم، آمار جدیدی را منتشر کرده که میزان فروش بازی‌های انحصاری دو کنسول پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان را مشخص می‌کند و همین موضوع سبب می‌شود تا با پرفروش ترین عناوین انحصاری در نسل هشتم کنسول ها، آشنا شویم.

 پیش از هر چیز باید اشاره کنیم که آماری که تحلیلگر NPD منتشر کرده،‌ مربوط به فروش بازی‌های انحصاری در ایلات متحده یا US است و میزان فروش آن ها در تمام جهان را شامل نمی‌شود.

ابتدا با کنسول پلی‌استیشن 4 آغاز می‌کنیم که همگی ما اعتقاد داریم با بازی های انحصاری بسیار با کیفیت و خوبی که در نسل هشتم داشت، توانست طرفداران و بازی‌بازان را راضی نماید. پرفروش ترین بازی انحصاری کنسول پلی‌استیشن 4، بازی Marvel’s Spider-Man است که شاید مشاهده این ابرقهرمان محبوب و مشهور در صدر فهرست، عجیب و غیر منتظره نیز نباشد. بازی ممتاز و محبوب استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) تا به حال و طبق آمار NPD، مقدار 13.2 میلیون نسخه در ایالات متحده به فروش رسانده که رقم بسیار خوبی است. پس از بازی اسپایدر من، بازی God of War قرار می‌گیرد که با میزان فروش بیش از 10 میلیون نسخه در رده دوم قرار گرفته و پس از این عنوان نیز، نام بازی Horizon Zero Dawn به چشم می‌خورد. جالب این جا است که تمامی این عناوین توانسته‌اند بیشتر از بازی Uncharted 4 A Thieves End بفروشند و این بازی محبوب و فوق‌العاده را در بین سه بازی ابتدایی مشاهده نمی کنیم. در فهرست منتشر شده همچنین مشاهده می‌کنیم که Days Gone در جایگاه خوبی قرار دارد و با توجه به استقبال نه چندان خوبی که در هنگام عرضه از آن شد، شاید انتظار آن را نداشتیم.

تحلیلگر NPD علاوه بر این که آمار پرفروش ترین بازی های کنسول پلی‌استیشن 4 را منتشر کند، آمار پرفروش ترین بازی ها (به صورت کلی) روی این کنسول را نیز منتشر کرده است. اصلا جای تعجب ندارد که دو بازی فوق‌العاده محبوب و شگفت انگیز شرکت راک استار گیمز (Rockstar Games)، یعنی GTA 5 و Red Dead Redemption 2 را در صدر این فهرست مشاهده می‌کنیم و پس از این دو بازی نیز عناوینی مانند Call of Duty WW2 و Call of Duty: Black Ops 4 به چشم می‌خورند. بد نیست اشاره کنیم که از این فهرست 10 تایی، 4 بازی از سری محبوب ندای وظیفه یا Call of  Duty هستند.

شما می‌توانید این فهرست جذاب را در زیر مشاهده نمایید. در قسمت بالا، پرفروش ترین بازی ها به صورت کلی فهرست بندی شده‌اند و در قسمت پایین، پرفروش ترین بازی های انحصاری پلی‌استیشن 4 قرار گرفته‌اند.

در قسمت بالا، پرفروش ترین بازی ها به صورت کلی فهرست بندی شده‌اند و در قسمت پایین، پرفروش ترین بازی های انحصاری پلی‌استیشن 4 قرار گرفته‌اند.

اما در آن طرف میدان، بازی های انحصاری کنسول ایکس باکس وان قرار می‌گیرند. درست است که ایکس‌باکس وان در نسل هشتم به مانند پلی‌استیشن 4، بازی های انحصاری بسیار با کیفیت و متعددی نداشت اما عناوین انحصاری این کنسول همچنان قابل احترام هستند. برای ایکس‌باکس وان، بازی Halo 5 Guardians در صدر فهرست فروش بازی های انحصاری قرار می‌گیرد و جالب است بدانید که رتبه دوم نیز به بازی Halo The Master Chief Collection تعلق دارد. این نشان می‌دهد که بازی بازان چقدر فرانچایز Halo را دوست دارند و با وجود این که Halo در نسل هشتم روی کنسول ایکس‌باکس وان نتوانست آن طور که باید و شاید بدرخشد و خود را نشان دهد، اما همچنان به مانند نگینی روی انگشتر ایکس‌باکس و مایکروسافت خودنمایی می‌کند. در رده سوم، بازی Forza Horizon 3 قرار می‌گیرد و Gears of War 4 را در رده چهارم مشاهده می‌کنیم. چالب است بدانید که 5 نسخه از سری های اصلی و فرعی Forza در بین 10 بازی انحصاری پرفروش ایکس‌باکس وان قرار گرفته‌اند که همان طور که پیش از این می‌دانستیم، اهمیت این سری را در نسل هشتم برای مایکروسافت نشان می‌دهد.

در بخش پرفروش ترین بازی ها به صورت کلی نیز باز هم GTA 5 را در صدر فهرست مشاهده می‌کنیم اما برخلاف فهرست فروش پلی‌استیشن 4، بازی دوم Red Dead Redemption 2 نیست و Call of  Duty WWII را در رده دوم مشاهده می‌کنیم. در بخش فروش کلی بازی های پلی‌استیشن 4، شاهد 4 نسخه از سری Call of Duty در فهرست پرفروش ترین ها بودیم اما حالا در بخش پرفروش ترین‌های کنسول ایکس باکس وان، 5 نسخه از ندای وظیفه را مشاهده می‌کنیم که در نوع خود جالب است. حتی بازی Call of Duty Infinite Warfare که در هنگام معرفی و عرضه با حمله بی نظیر طرفداران و بازی‌بازان مواجه شد و به شدت مورد انتقاد آن ها قرار گرفت، در بین پرفروش ترین ها دیده می‌شود و شاید به همین خاطر است که به سری Call of Duty، یک بلاک باستر واقعی می‌گویند.

شما می‌توانید این فهرست جذاب را در زیر مشاهده نمایید. در قسمت بالا، پرفروش ترین بازی ها به صورت کلی فهرست بندی شده‌اند و در قسمت پایین، پرفروش ترین بازی های انحصاری ایکس‌باکس وان قرار گرفته‌اند.

شما می‌توانید این فهرست جذاب را در زیر مشاهده نمایید. در قسمت بالا، پرفروش ترین بازی ها به صورت کلی فهرست بندی شده‌اند و در قسمت پایین، پرفروش ترین بازی های انحصاری ایکس‌باکس وان قرار گرفته‌اند.

آماری که تحلیلگر NPD منتشر کرد، بسیار مفید بود و حالا می‌توانیم با پرفروش ترین بازی‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 (انحصاری و ترد پارتی) آشنا شویم.

نظر شما در مورد پرفروش‌ترین بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان چیست؟ کدام یک از این عناوین را بیش از دیگر بازی‌ها دوست داشتید؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها