کنسول جدید شرکت مایکروسافت رسما معرفی شد؛ Project Scarlett

0
218
Project Scarlett

بامداد امروز و در کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت، این شرکت از کنسول نسل بعدی خود رونمایی کرد و اطلاعات مختصری نیز از مشخصات سخت افزاری این کنسول که با نام رمز Project Scarlett شناخته می‌شود، منتشر شد.

به نظر می‌رسد که نسل هشتم کنسو‌ها، خیلی زودتر از آن چه که فکر می‌کردیم به اتمام رسید و در واقع این چند سال، برایمان به شدت زود گذشت! در حالی که کنسول‌های میان نسلی، مخصوصا کنسول ایکس‌باکس وان ایکس با سخت افزار قدرتمندی که دارد، به مشکل جدی سخت افزاری و پردازشی نخورده، هر دو شرکت سونی و مایکروسافت، کنسول‌های نسل بعدی خود را معرفی کردند. شرکت سونی یا به طور خاص، آقای مارک سرنی در ماه های گذشته و به شکل جمع و جورتری در رابطه با سخت افزار استفاده شده در پلی‌استیشن 5 صحبت کرد و حالا در کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت، این شرکت به طور رسمی و با نمایش یک تیزر جالب، کنسول نسل بعدی خود را که فعلا با نام رمز Project Scarlett شناخته می‌شود، معرفی کرد.

همیشه زمانی که کنسول‌های نسل جدید معرفی می‌شوند، انتظار داریم که مشخصات سخت افزاری هیجان انگیز و قدرتمندی را ببینیم و قطعا می‌توانیم تایید کنیم که در مورد نسل نهم کنسول ها، وضعیت به همین ترتیب است. کنسول Project Scarlett شرکت مایکروسافت دقیقا به مانند کنسول پلی‌استیشن 5، از خروجی رزولوشن 8K پشتیبانی می‌کند و Refresh Rate یا نرخ فریمی تا مرز 12 فریم در ثانیه را خروجی می‌دهد. مایکروسافت و تیم ایکس‌باکس همچنین به مانند گذشته، برروی قابلیت‌های پشتیبانی از نسل قبل یا backwards compatibility تاکید دارند و کنسول Project Scarlett قادر است تا از سه نسل قبلی کنسول ایکس‌باکس پشتیبانی کند. این بدان معنی است که 4 نسل کنسول‌های ایکس‌باکس، به هم متصل هستند که این فوق‌العاده است.

همان طور که انتظار می‌رفت، ایکس‌باکس بعدی نیز به مانند پلی‌استیشن 5 از سخت افزار تولید شده به وسیله شرکت AMD بهره می‌گیرد و دقیقا به مانند کنسول نسل نهمی سونی، کنسول Project Scarlett نیز از Ray Tracing پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این، در Project Scarlett یک فضای ذخیره سازی SSD در نظر گرفته شده که به شکل جالبی قرار است به عنوان یک RAM مجازی نیز کار کند.

طبق صحبت‌های تیم سازنده کنسول Project Scarlett، این کنسول قرار است 4 برابر از کنسول ایکس‌باکس وان ایکس که هم‌اکنون، قدرتمندترین سخت افزار را در میان تمامی کنسول‌ها دارد، قویتر باشد. به مانند دوران رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 5، تیم ایکس‌باکس نیز برروی از بین رفتن صفحات بارگذاری یا لودینگ یا به حداقل رساندن آن‌ها تاکید داشت و به نظر می‌آید که هر دو شرکت، با برنامه‌های AMD، قصد دارند تا به این مهم دست پیدا کنند.

طبق اعلام مایکروسافت، کنسول Project Scarlett قرار است در تعطیلات سال نو 2020 (انتهای سال 2020) به بازار عرضه شود و همچنین تایید شد که بازی Halo Infinite، یکی از عناوین لانچ این کنسول خواهد بود. بازی Halo Infinite نیز در جریان کنفرانس مایکروسافت، نمایش جذابی داشت و توانست نظر بازی‌بازان را به خود جلب کند.

نظر شما در مورد کنسول نسل جدید شرکت مایکروسافت که با نام رمز Project Scarlett شناخته می‌شود، چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها