صفحه اصلی بازی ها ایکس باکس CPU کنسول ایکس‌باکس اسکارلت برای ارایه نرخ فریم بالا ساخته شده است

CPU کنسول ایکس‌باکس اسکارلت برای ارایه نرخ فریم بالا ساخته شده است

0
101
هیجان برای عرضه کنسول‌های نسل جدید بسیار بالا است. برای کسانی که بازی های ویدیویی و صنعت ویدیو گیم را به صورت فنی و با آمار و ارقام دنبال می‌کنند، قطعا دانستن مشخصات دقیق سخت افزاری دو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت می‌تواند هیجان ماجرا را بیشتر سازد. کنسول های نسل آینده باید سخت افزاری داشته باشند که بتواند عناوین را برای چند سال آینده به راحتی به اجرا درآورد و در آن طرف ماجرا، قیمت تمام شده این کنسول‌ها باید مقداری تعیین شود که بازی‌بازان و مردم بتوانند از پس پرداخت آن بربیایند و میزان فروش کنسول تحت تاثیر قیمت بالایش قرار نگیرد.
در نسل هشتم کنسول‌های بازی، با این که جهش خوبی را در پردازنده‌های گرافیکی (GPU) نسبت به گذشته مشاهده کردیم اما این جهش در زمینه CPU یا پردازنده مرکزی، آن چنان خوب و عالی نبود و شاید بزرگترین نقطه ضعف سخت افزاری کنسول های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، CPU یا پردازنده مرکزی آن ها محسوب شود.
با این حال،‌ شرکت مایکروسافت (Microsoft) قول داده تا بتواند بازی‌های نسل بعدی را با بالاترین نرخ فریم ممکن اجرا نماید و در زمینه نرخ فریم، کوتاهی نداشته باشد. مایکروسافت در گذشته به طور کلی اعلام کرده بود که کنسول نسل بعدی آن‌ها که با نام ایکس‌باکس اسکارلت شناخته می‌شود، می‌تواند بازی‌ها را با رزولوشن 4K و نرخ فریم 120 بر ثانیه به اجرا درآورد که البته باید ببینیم که مایکروسافت در مورد کدام عناوین صحبت می‌کند و CPU یا حتی GPU این کنسول تا چه حدی قدرتمند است.
آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg)، مدیر بازاریابی ایکس‌باکس گیمز به تازگی در مصاحبه جدید خود عنوان کرده که پردازنده ارتقا داده شده در کنسول ایکس‌باکس اسکارلت باعث شده تا هیچ نقطه ضعفی در زمینه نرخ فریم بازی‌ها به وجود نیاید. آقای گرینبرگ در ادامه این گونه توضیح می‌دهد:
با نسل آینده، من فکر می‌کنم که شما یک ارتقای بززگ را در زمینه پردازنده (CPU) مشاهده کنید چرا که ما واقعا می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ گونه نقطه ضعفی در زمینه نرخ فریم وجود نداشته باشد. بله ما می‌توانیم از پس رزولوشن 4K بربیاییم اما همچنین می‌توانیم به نرخ فریم 120 بر ثانیه نیز برسیم. بنابراین من فکر می‌کنم که این نوع قابلیت، چیزی است که مردم در این روزها مشاهده نمی‌کنند.
ما هم‌اکنون اطلاعات دقیق و کاملی را از سخت افزار کنسول ایکس‌باکس اسکارلت در دسترس نداریم اما می‌دانیم که این کنسول دقیقا مانند پلی‌استیشن 5، از یک پردازنده نسل ZEN 2 و مبتنی بر سری Ryzen شرکت AMD استفاده می‌کند. همه چیز نشان می‌دهد که سخت افزار کنسول‌های نسل آینده، امیدوار کننده و خوب است و تنها نکرانی و موضوعی که باقی می‌ماند، این است که سونی و مایکروسافت با چه قیمتی می‌توانند این سخت افزار و کنسول را به دست بازی‌بازان و مردم برسانند؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم.

نظر شما در مورد پردازنده و به طور کلی، سخت افزار کنسول ایکس‌باکس اسکارلت چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از