ایکس‌باکس سری ایکس‌، به شکل ایستاده و خوابیده قابل استفاده است

همه ما در هنگام رونمایی از ظاهر نهایی کنسول نسل بعدی مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس سری ایکس، غافلگیر و هیجان زده شدیم و البته طراحی این کنسول، حاشیه‌ها و حرف و حدیث های بسیاری را به دنبال خود آورد. با این حال، به نظر می‌رسد که هر فردی می‌تواند بر اساس سلیقه خود، از کنسول استفاده کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

قطعا زمانی که یک کنسول نسل بعدی همراه با نمایش فوق‌العاده‌ای از یک بازی جدید معرفی می‌شود،  چاره‌ای جز هیجان زده شدن نداریم اما از همان زمان معرفی کنسول ایکس‌باکس وان ایکس تا به حال، صحبت‌ها و خبرهای بسیاری را در مورد نام و طراحی این کنسول شنیده‌ایم. در مورد طراحی، باید بگوییم که ایکس‌باکس وان ایکس حالا به صورت ایستاده و عمودی قرار می‌گیرد و با طراحی مکعب مستطیلی که دارد، شبیه به یک کیسِ رایانه‌های شخصی به نظر می‌رسد!

اگر از کسانی هستید که از طراحی و نوع قرار گرفتن کنسول ایکس‌باکس سری ایکس گله دارید، باید بگوییم که جای نگرانی نیست چرا که این کنسول نسل بعدی، به صورت خوابیده نیز قابل استفاده است. آقای فیل اسپنسر (Phill Spencer)، رئیس بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که ایکس‌باکس سری ایکس هم به صورت ایستاده و هم به صورت خوابیده (افقی و عمودی) قابل استفاده است، دقیقا همان طور که کنسول های ایکس‌باکس وان اس و ایکس‌باکس وان ایکس به این شکل قابل استفاده بودند. اسپنسر اشاره می‌کند که نحوه قرار دهی کنسول نسل جدید، کاملا به سلیقه کاربر و بازی‌باز بستگی دارد و آن‌ها باید با توجه به فضایی که در اتاق یا خانه خود در اختیار دارند، کنسول را به صورت عمودی یا افقی قرار دهند و استفاده نمایند.

البته بد نیست به نکته کوچکی اشاره کنیم که شاید قرار دادن ایکس‌باکس سری ایکس را به صورت عمودی، منطقی تر کند. فن‌های خنک کننده این کنسول در بالای آن تعبیه شده‌اند تا هوای گرم را از آن جا خارج کنند. حالا اگر این کنسول به صورت افقی یا خوابیده قرار بگیرد، ممکن است در سیستم خنک کنندگی، اختلال ایجاد شود. البته این تنها یک نظریه و تئوری است و باید تا زمان عرضه کنسول نسل بعدی مایکروسافت، برای دریافت پاسخ‌های بسیاری که در ذهن خود داریم، منتظر بمانیم.

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس‌ در تعطیلات آخر سال 2020 میلادی منتشر می‌شود تا نسل جدید کنسول های بازی را به طور رسمی آغاز نماید.

نظر شما در مورد کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و طراحی متفاوت آن چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها