اخبار

Xiaomi Mi 7 در بخش تشخیص چهره از آیفون ایکس تقلید می کند

کالاسودا- کالاسودا- کمپانی چینی شیائومی قصد دارد Xiaomi Mi 7 را با قابلیتی نزدیک به تشخصی چهره گوشی آیفون ایکس روانه بازار کند. این قابلیت تشخیص چهره یا همان Face ID مانند یک دوربین ایکس باکس عمل خواهد کرد. به نظر می رسد بخشی از تاخیر شیائومی در رونمایی از این گوشی هوشمند مربوط به این موضوع باشد.

در روز هایی که این برند چینی عنوان پرسود ترین برند گوشی موبایل در بازار هند معرفی شد. این برند سعی دارد با ظرافت خاصی گوشی های جدید خود را روانه بازار کند از این رو با استفاده از تجربیات برندهای قدرتمند تر حال سعی دارد تشخیص چهره گوشی خود را متمایز از گوشی های اندرویدی و مشابه با گوشی گران قیمت آیفون ایکس طراحی کند.

کمپانی اپل برای ساخت این Face ID از یک پروژکتور نقطه ایی (dot projector) و یک دوربین مادون قرمز (infrared camera) استفاده کرد و توانست بخش بسیاری از تبلیغات و فروش خود را بر پایه ی آن بنا کند آن هم در زمانی که برندهایی مانند هواوی و سامسونگ به صورت نرم افزاری و بر پایه ی دوربین سلفی ،سنسور مجاورت و حسگر نور محیط این قابلیت را با هزینه ی بسیار محدود و در سطح پایین تری در اختیار کاربران قرار می دهند. حال شیائومی قصد دارد در زمینه پیشگام باشد.

تقریبا تمام اندرویدی هایی که اسکن چهره دارند تنها بر روی دوربین جلویی و راه حل داخلی ساخته شده اند. بنابراین، آنها تنها با سنسور مجاورت، حسگر نور محیط و گوشی تلفن همراه، به سمت چپهای خود میچسبند، و در نتیجه قطبهای بسیار کوچکتر است.

تصاویر جدید گوشی  Xiaomi Mi 7 نشان می دهد این دستگاه دارای بخش notch بزرگتری نیز است که بسیار شبیه به گوشی آیفون ایکس است و این بخش از مشابه خود در برند هایی مانند هواوی و الجی بسیار بزرگتر است. دلیل این موضوع نیز همانطور که بیان شد به دلیل وجود یک پروژکتور نقطه ایی (dot projector) و یک دوربین مادون قرمز (infrared camera) است؛در حالی که سایر گوشی های اندرویدی از این سخت افزار استفاده نمی کنند.با این وجود باید تا عرضه رسمی این گوشی هوشمند صبر کرد تا نتایجه تلاش این برند چینی را بتوان مشاهده کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا