اخبار

برترین گوشی هوشمند ارزان قیمت بازار کدام است ؟

کالاسودا - کالاسودا- برای انتخاب برترین گوشی ارزان قیمت موجود در بازار ایران همانطور که قابل پیشبینی بود باز هم رقابت میان دو کمپانی قدرتمند سامسونگ و هواوی است و جایی که بزرگترین رقابت میان J2 2017  سامسونگ و Y5 2017  هواوی رخ میدهد.

J2 2017   سامسونگ با صفحه نمایش ۴.۷ اینچی از نوع سوپر آمولد کمی از نظر ابعاد کوچکتر از رقیب هواوی خود است جایی که هواوی از صفحه نمایش ۵ اینچی  استفاده کرده است و هواوی  صفحه نمایش دستگاه خود را با قدرت کمتری به بازار عرضه کرده است .

 

کمپانی سامسونگ باری گوشی هوشمند خود از لنز های ۵ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی و یک لنز ۲ مگاپیکسلی برای دوربین سلفی استفاده کرده است ، اما Y5 2017هواوی با استفاده از لنز های ۸ مگاپیکسلی با همراه یک لنز ۵ مگاپیکسلی که هر دو مجهز به فلش LED برتری خاصی  به رقیب خود پیدا کرده است .

بعد از دوربین بهتر است به سراغ پردازنده های این دو دستگاه برویم .اگزینوس ۳۴۷۰ در مقابل مدیاتک MT 6753 … اگزینوس ۳۴۷۰ یک پردانده چهار هسته ایی با فرکانس ۱.۳ است که با یک گیگابایت رم و هشت گیگ حافظه داخلی همراه شده است اما به نظر در این قسمت نیز برتری با Y5 2017 هواوی است . ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی همراه با رم ۲ گیگابایت در کنار پردازنده چها ر هسته ایی MT 6753 به آسانی از پس امور روزانه کاربران بر خواهد آمد البته لازم به ذکر است که هر دو دستگاه از اینترنت پر سرعت نسل چهارم پشتیبانی می کنند .

برند کره ایی سامسونگ و شرکت چینی هواوی هر دو از سیستم عامل اندروید بهره می گیرند اما نکته قابل توجه این را میتوان دانست که J2 2017 از اندروید هفت بهره میگیرد اما رقیب چینی آن از اندروید شش برای گوشی ارزان قیمت خود استفاده کرده است .

در انتها نیز به یک قسمت فوق العاده مهم برای طرفداران این دستگاه ها می پردازیم . عموما متقاضیان این سبک گوشی های درخواست یک باتری خوب برای گوشی خود دارند و بعد از مشخص شدن نوع پردازنده هر دو دستگاه به سراغ مقایسه باتری این دو گوشی هوشمند می پردازیم Y5 2017 هواوی با دارا بودن باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری و داشتن پردازنده کم مصرف تر برتری خوبی نسبت به باتری ۲۰۰۰ میلی آمپری J2 2017  سامسونگ دارد .

با توجه به بررسی موارد یاد شده هر دو گوشی هوشمند اندرویدی امکانات منحصر به فرد خود را دارند که کاربران می توانند با توجه به نیاز خود این دو گوشی را انتخاب کنند .

در بازار ایران Y5 2017 هواوی با قیمت حدود ۵۴۰ هزار تومان با گارانتی مدیا پردازش و J2 2017  سامسونگ با قیمتی در حدود ۵۲۰ هزار تومان با گارانتی همراه سرویس عرضه می شود .

 با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

برو بالا