وحدت مجازی و واقعیت با توسعه 6G

معاون مدیرکل واحد فناوری اریکسون چین تاکید کرد در بحث شبکه 6G فقط سرعت مطرح نبوده و توسعه 6G به معنای وحدت مجازی و واقعیت خواهد بود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از گیزچاینا، ژانگ یونگتائو در مصاحبه‌ای در خلال کنفرانس جهانی 5G ادعا کرد که شبکه 6G تنها منوط به افزایش سرعت نبوده و این شبکه در نهایت وحدت مجازی و اقعیت را ایجاد خواهد کرد.

وی معتقد است ارتباطات هولوگرافیک از داستان علمی تخیلی به واقعیت تبدیل خواهد شد و آینده را متحول خواهد کرد.

با ادامه توسعه گسترده 5G، شبکه 6G به موضوعی داغ در صنعت تبدیل شده و در نشست مذکور اریکسون گزارش نوآوری و چشم اندازی را منتشر کرده و برای 2030 چهار سناریو را پیشنهاد کرد.

این چهار سناریو شامل اینترنت، هوش متصل، برنامه‌ریزی دیجیتالی برای دنیای فیزیکی و اتصال داخلی پایدار جهانی است.

فناوری‌های پشتیبان پشت این 4 سناریو عبارتند از اتصالات بی نهایت، سیستم‌های قابل اعتماد، شبکه‌های شناختی و قدرت محاسباتی است.

ژانگ یونگتائو تاکید کرد در آینده همه ماشین‌ها بهم متصل خواهند شد که در این صورت می‌توانیم تصویر آینه‌ای از دنیای دیجیتال را در دنیای فیزیکی خلق کنیم.

بر این اساس 6G وحد مجازی  و واقعیت را رقم خواهد زد و چون جهان فیزیکی دارای ادراک، عمل و تجربه است؛ همه این عناصر را می‌توان در دنیای دیجیتال مجازی سازی و برنامه‌ریزی کرد و این تغییرات قابل هماهنگی است.

تعداد زیادی از منابع داده را می‌توان از دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال برد و دنیای دیجیتال را تجزیه و تحلیل کرد.

نتایج پس از شبیه سازی، می‌توانند در دنیای واقعی از طریق درایورهای مختلف کار کنند.

به این ترتیب می‌توان گذشته را ردیابی و تحلیل کرد و آینده را شبیه سازی و پیش بینی کرد.

بر اساس تصورات فوق، اریکسون شش حوزه نوآوری را مطرح کرد که شامل همزاد دیجیتال، ارتباطات هولوگرافیک، یادگیری ترکیبی، تجربه غوطه ور، انتشار صفر کربن و همچنین نوآوری‌های فناورانه است.

به عقیده ژانگ در میان این حوزه‌ها ارتباطات هولوگرافیک ملموس‌تر بوده و در حال حرکت از داستانی علمی تخیلی به واقعیت است.

وی فاش ساخت یکی از پروژه‌های نوآورانه داخلی اریکسون منجر به ایجاد ارتباط هولوگرافیک ساده شده که از طریق یک دوربین و لیدار همراه با تابع تشخیص سه بعدی برای تولید منبع داده و سپس اتصال عینک واقعیت افزوده از طریق موبایل برای تولید جلوه تصویری هولوگرافیک، فراهم شده است.

به گفته وی در مرحله بعد اپلیکیشن‌ها در حوزه AR و ارتباطات هولوگرافیک سود خوبی از آن خواهند برد.

چشم اندازی که اریکسون تصویری سازی می‌کند، زیبا بوده و برای تحقق بخشیدن به آن باید قابلیت‌های شبکه مرحله به مرحله اجرا شود که پایه ریزی برای آینده از طریق کاوش در حوزه فناوری‌های استراتژیک و دستیابی به استاندارد سازی و قابلیت همکاری در تحقیقات آینده، بخشی از آن است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها