اخبار

گرانی گوشی های موبایل با افزایش نرخ دلار

کالاسودا - همزمان با افزایش 7 درصدی نرخ دلار در 2 روز گذشته، قیمت گوشی های موبایل در بازار ایران گران شده است.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، 2 روز گذشته به دلیل تحریم های جدید آمریکا علیه ایران و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریست ها، قیمت دلار افزایش 7 تا 10 درصدی را تجربه کرده است.

این گران شدن دلار تاثیر گزافی بر قیمت گوشی های موبایل در بازار ایران داشته است. اگرچه دلار 7 تا 10 درصد گرانتر شده اما گویی فروشندگان گوشی تلفن همراه طمع بیشتری داشته اند و این اجناس را با درصد بیشتری گران کرده اند.

در همین رابطه می توان به قیمت گوشی آیفون ایکس یا همان آیفون 10 با ظرفیت 256 گیگا بایت اشاره کرد که از 13 میلیون و 200 هزار تومان به 15 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. همچنین قیمت گوشی سامسونگ اس 10 از 10 میلیون و 900 هزار تومان به 12میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است.مدل پلاس این گوشی نیز به 17 میلیون و 200 هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که هوواوی میت 20 نیز از 7 میلیون و 600 هزار تومان به 8 میلیون و 700 هزار تومان افزایش قیمت یافته است. از سویی دیگر نوکیا 8 هم از 2 میلیون و 930 هزار تومان به 4 میلیون و 350 هزار تومان رسیده است.

این افزایش قیمت ها در گوشی تلفن همراه بسیار بیشتر از میزان افزایش قیمت در ارز بوده و تجربه این بازار هم نشان می دهد اگر قیمت ارز هم کاهش یابد کمتر پیش می آید که قیمت گوشی موبایل به پیش از این گرانی باز گردد.

یادآور می شود، نرخ گوشی تلفن همراه در هر فروشگاه مجازی و غیر مجازی متفاوت است و قیمت های ذکر شده در این گزارش برگرفته از میانگین بیان شده در سایت موبایل بوده و امکان دارد کمی ارزانتر یا گرانتر از آن را در فروشگاه ها بیابید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا