اخبار

نوا ۳ ؛ ترکیبی از سه گوشی هوشمند پرطرفدار هوآوی

کالاسودا - کالاسودا- تمام مشخصات و ویژگی های گوشی هوشمند جدید هواوی منتشر شد. برخی ویژگی های این گوشی هوشمند قدرتمند نشان می دهد که هواوی قصد دارد با کنار هم قرار دادن برترین ویژگی ها میان رده ایی قدرتمند را روانه بازار کند. البته این گوشی هوشمند را نمی توان میان رده دانست زیرا از نظر قیمتی کمی گران تر از گوشی های میان رده است اما نوا ۳ را باید حد فاصل میان رده و پرچم دار دانست. این گوشی هوشمند همانطور که روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت در روز ۱۸ ژولای پیش فروش خود را از طریق وب سایت VMall آغاز خواهد شد. بیشتر ازاطلاعات این گوشی هوشمند منتشر شده بود و روز گذشته نیز پیش بینی ها را در مورد پردازنده این گوشی زیبا مورد بررسی قرار دادیم اما امروز خبری عجیب منتشر شد.

امروز این خبر منتشر شد که هواوی از یک پردازنده قدرتمند یا بهتر بگوییم برترین پردزانده خود برای این گوشی موبایل استفاده کرده است . این خبر به نوعی پاسخی در مقابل نوکیا ایکس پنج است که روز گذشته مشخص شد از پردازنده پی ۶۰ هلیو استفاده خواهد کرد. حال باید رقابت بین این دو گوشی هوشمند را جدی تر دنبال کرد. هواوی در نوا ۳ از پردازنده کایرین ۹۷۰ استفاده خواهد کرد پردازنده ایی که در پرچم داران نیمه اول سال جاری وجود دارد و بسیار محبوب است. این گوشی هوشمند هشت هسته ایی که شامل  چهار هسته ی ۲.۴ گیگاهرتزی Cortex-A73  و چهار هسته ی ۱.۸ گیگاهرتزی  Cortex-A53 است تشکیل شده است.

این پردازنده در کنار رم نرم افزاری  شش گیگاباتی و حافظه داخلی ۱۲۸ بسیار کاربران را به یاد میت ده پرو پرچم دار فبلت های هواوی می اندازد. نوا ۳ از تکنولوژی شارژ سریع استفاده خواهد کرد و از ظرفیت ۳۷۵۰ میلی آمپری برای این گوشی هوشمند استفاده شده است.

اما از نظر ظاهری این موبایل بسیار شبیه به هواوی پی ۲۰ لایت است که در بازار ایران نیز با نام نوا ۳ ای فروش بسیار خوبی را تجربه می کند. نکته جالب توجه در مورد این گوشی هوشمند این موضوع است که نوا۳ را باید ترکیبی از سه گوشی هوشمند میت ده ، آنر ۱۰ و نوا ۳ دانست که از هرکدام از این گوشی های قابلیت خاصی را برداشته است در بخش پردازنده بسیار شبیه به میت ده در بخش ظاهری شبیه به نوا ۳ ای و در بخش دوربین این دستگاه مشابه آنر ده است . هواوی در بخش دوربین نیز دارای دو دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسلی و ۲۴ مگاپیکسلی خواهد بود که به نظر بسیار قدرتمند است و همچنینی در بخش دوربین سلفی نیز از دو لنز ۲۴ مگاپیکسلی و ۲ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد.حال باید دید هواوی قصد دارد با چه قیمتی این گوشی موبایل را روانه بازار کند و چه دستاورد هایی خواهد داشت.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا