رشد خیره کننده کاربران iOS 12 ادامه دارد

ios 12

به نظر می رسد که کاربرانی که گوشی های خود را به ios 12 ارتقا داده اند در حال افزایش اند و طبق آخرین خبرها اکنون 75 درصد کاربران اپل از iOS 12 استفاده می کنند.

با این تفاسیر باید منتظر باشیم که این سیستم عامل جدید با آپدیت های جذابی که دارد تبدیل به یکی از محبوب ترین سیستم عامل های دنیا شود. این امر با باگ هایی که ios 11 داشت دور از انتظار نبود و بسیاری از کاربران منتظر ارائه نسخه بعدی این سیستم عامل و رفع باگ ها بودند. چرا که طبق آمار ها حدود یک ماه پس از ارائه این سیستم عامل، نرخ دانلود و نصب کاربران در این سیستم عامل به 50 درصد رسید و انتظار می رفت که این میزان بیشتر هم شود. اندکی بعدتر این میزان به 60 درصد رسید و اکنون اعلام شده که رشد تعداد کاربرانی که از این سیستم عامل استفاده می کنند به 75 درصد رسیده است. بنابراین سیستم عامل اپل سهم 75 درصدی از بازار سیستم عامل های موجود مانند اندروید و … دارد و می تواند رقیبی جدی برای اندروید تلقی شود.

سهم سیستم عامل قبلی چقدر بود؟

همانطور که گفته شد iOS 11 که داد نارضایتی بسیاری از کاربران را برانگیخت، سهم کمی در این ماجرا دارد و تقریبا 11 درصد سهم بازار را گرفته است. این امر دور از انتظار نبود و با توجه به حجم نارضایتی ها مشخص بود که بسیاری از کاربران به iOS 12 مهاجرت خواهند کرد. این نشان از موفقیت این سیستم عامل جدید داشته است، چرا که ios 11 هیچ گاه نتوانسته بود طی ماه های اول به چنین موفقیتی برسد. iOS 12 تنها طی دو ماه به این درصد و محبوبیت رسید. اما بد نیست نگاهی به ویژگی های جذاب این سیستم عامل بیاندازیم.

ios 12

ویژگی های جذاب iOS 12 چیست؟

iOS 12 علاوه بر اینکه بسیاری از باگ های سیستم عامل قبلی را برطرف کرده ویژگی هایی چون ساخت ایموجی توسط گوشی را فراهم آورده است که می توانید انیموجی های خاص خود را بسازید. همچنین در زمینه مدیریت پسوردها نیز بهبودهایی را به خود دیده است و می تواند رمز عبورهای قوی و امن به شما پیشنهاد دهد. به جز این موارد مدیریت نوتیفیکیشن ها نیز راحت تر شده و می توانید آن ها را به صورت دسته ای نیز مدیریت کنید. اپل در iOS 12 از تکنولوژی واقعیت مجازی نیز بهره برده و نسخه بهبود یافته Arkit را ارائه کرده تا کاربران بتوانند تجربیات خود از دنیای واقعیت مجازی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها