فهرست فروش هفتگی بریتانیا – FIFA 20 برنده‌ی نبرد حساسِ بلک فرایدی

0
153
FIFA 20

فهرست فروش جدید در منطقه UK یا بریتانیا منتشر شده و حالا می‌توانیم شاهد رقابت جذاب بازی های ویدیویی در هفته اخیر باشیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

همان طور که می‌دانید در روز های گذشته و در طول هفته قبل، تخفیفات فوق‌العاده جمعه سیاه یا بلک فرایدی (Black Friday) را شاهد بودیم که شامل بازار بازی های ویدیویی نیز می‌شود. در مورد فهرست فروش این هفته می‌توان به سادگی گفت که بازی FIFA 20، برنده نبرد حساس بلک فرایدی، حداقل در منطقه بریتانیا بوده است و توانسته با فروش بسیار خوبی که به دست آورده، به رده نخست فهرست فروش بیاید. FIFA 20 توانسته جای بازی محبوب و بزرگ دیگری را در صدر جدول بگیرد که Call of Duty: Modern Warfare نام دارد.

اگر بخواهیم به صورت کلی به هفته بلک فرایدی نگاه کنیم، باید بگوییم که در هفته ای گذشت، 1.3 میلیون نسخه بازی در بازار بریتانیا به فروش رسید که نسبت به همین دوره زمانی در سال گذشته میلادی، با افت 22 درصدی همراه بوده است. این افت فروش بازی ها نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که نسل به سرعت در حال اتمام است و بازی بازان منتظر نسل و بازی های جدید هستند. در حالی که فروش بازی روی کنسول های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، با افت چشمگیری همراه بوده، اما در آن طرف قضیه، فروش بازی ها روی کنسول نینتندو سوییچ، با پیشرفت 44 درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته همراه بوده است و به صورت کلی، 361,967 نسخه بازی در هفته گذشته برای سوییچ فروخته شده که آمار فوق‌العاده‌ای است.

جالب است بدانید که یکی از دلایل اصلی صدر نشینی بازی FIFA 20 در فهرست فروش این هفته بریتانیا، فروش قابل توجه باندل پلی‌استیشن 4 بازی FIFA 20 بوده است که نشان می‌دهد مردم برای تعطیلات آخر سال میلادی خود به سراغ این بازی به شدت سرگرم کننده، با کنسول پلی‌استیشن 4 رفته اند. فروش FIFA 20 در هفته گذشته نسبت به دو هفته قبل، 226 درصد افزایش داشته که محبوبیت بی نظیر این عنوان ورزشی را نشان می‌دهد. در رده دوم، بازی Call of Duty: Modern Warfare دیده می‌شود که نسبت به دو هفته گذشته، 86 درصد رشد فروش را تجربه کرده و Star Wars Jedi: Fallen Order نیز با 32 درصد رشد فروش نسبت به هفته قبلی خود، در رده سوم دیده می‌شود.

غافلگیری بزرگ فهرست فروش این هفته، Sea of Thieves بود که خیلی ناگهانی از رده بیست و سوم به رده چهارم آمده است. این بازی انحصاری مایکروسافت، باندل ایکس‌باکس وان اس (مدل تمام دیجیتالی و بدون درایو دیسک) بسیار محبوبی دارد که افزایش فروش آن به سادگی موجب افزایش فروش این بازی ماجرایی شده است. نمونه این اتفاق برای بازی Minecraft: Xbox Edition نیز رخ داده که چند پله‌ای پیشرفت کرده است. جالب است بدانیم که از رده ششم تا دهم، تماما بازی های انحصاری نینتندو به چشم می‌خورند که شامل نام های آشنایی مانند Mario Kart 8: Deluxe و Luigi’s Mansion 3 می‌شوند.

شما عزیزان می‌توانید فهرست ۱۰ بازی پرفروش هفته گذشته در بریتانیا را در زیر مشاهده نمایید:

  1. FIFA 20
  2. Call of Duty: Modern Warfare
  3. Star Wars Jedi: Fallen Order
  4. Sea of Thieves
  5. Minecraft: Xbox Edition
  6. Pokémon Sword
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Pokémon Shield
  9. Luigi’s Mansion 3
  10. Minecraft: Nintendo Switch Edition

نظر شما در مورد فهرست فروش جدید منطقه بریتانیا (UK) چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها