• کالاسودا
  • >
  • بازی ها
  • >
  • رئیس ایکس‌باکس از جامعه قدرتمند گیمینگ و اتحاد بازی‌بازان می‌گوید

رئیس ایکس‌باکس از جامعه قدرتمند گیمینگ و اتحاد بازی‌بازان می‌گوید

رئیس ایکس‌باکس از جامعه قدرتمند گیمینگ و اتحاد بازی‌بازان می‌گوید

رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) به تازگی در مورد قدرت جامعه گیمینگ و همدلی بازی‌بازان صحبت‌های جالبی را ارایه کرده است.

جامعه گیمینگ و بازی‌بازان، قدرت خاص و منحصر به فردی دارد. میلیون‌ها انسان در سراسر جهان به تجربه بازی‌های ویدیویی روی هر پلتفرمی مشغول هستند و هیچ چیز نمی‌تواند سرگرمی یا شغل مورد علاقه آن‌ها را تغییر دهد. با این حال، در این جامعه گیمینگ، همیشه بحث و جدل در مورد پلتفرم‌ها، کنسول‌ها و بازی‌های مختلف وجود داشته که برخی مواقع باعث برهم خوردن اتحاد این جامعه شده است. آقای فیل اسپنسر که به عنوان رئیس بخش ایکس‌باکس برای تمامی بازی‌بازان نامی شناخته شده و محبوب است، به تازگی در همین مورد صحبت‌های جالبی را ارایه کرده است. اسپنسر در صحبت‌های جدید خود از امنیت در بازی‌ها، سخنان تنفر برانگیز و برنامه‌های مایکروسافت برای محافظت کردن از کاربران خود از دنیای آنلاین گفته است.

در بلاگ پست جدید مایکروسافت، فیل اسپنسر عنوان کرده که به جامعه گیمینگ به شکل یک جامعه واحد نگاه می‌کند که میلیون‌ها انسان را سرگرم می‌سازد. او همچنین می‌گوید که حمله‌هایی نیز به این جامعه و به صورت کلی به بازی‌های ویدیویی وارد می‌شود و آن را به خشونت آمیز بودن متهم می‌سازد. اسپنسر در حالی که بازی‌های ویدیویی را «یک نیروی متحد کننده برای جهان» می‌داند، اشاره می کند که کسی صاحب گیمینگ نیست و هر فردی با هر نژاد و جنسیت و سیاستی می‌تواند به صورت کاملا آزاد، وارد این مدیوم شود.

اگر تصور می‌کنید که بازی‌بازان عمدتا مرد یا پسران جوان هستند، [پیشنهاد می‌کنم] دوباره فکر کنید. ما یک جامعه ۲.۶ بیلیون نفری قدرتمند از والدینی که با کودکان خود بازی می‌کنند هستیم، ماجراجویی و دنیا‌هایی مختلفی را با هم جست و جو می‌کنیم، معلم‌ها، شگفتی ریاضی می‌سازند، مادر بزرگ‌ها و پدر بزرگ‌ها از طریق بازی‌های ویدیویی، نوه‌های خود را می‌شناسند و سربازان از این طریق با دوستان خود ارتباط برقرار می‌کنند. امروزه بیشتر بازی‌بازان، بالغ هستند و تقریبا نیمی از آنان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

آقای اسپنسر اشاره می‌کند که گیمینگ در قدم اول باید امنیت را ارتقا دهد و از آن محافظت کند و یک محیط ایمن برای بازی‌بازان باشد. او با ذکر این نکته که رشد بازی‌های ویدیویی در سراسر دنیا با رشد دنیای دیجیتال همراه است، می‌گوید که باید مراقب سخنان تنفر برانگیز، متعصبانه و زن ستیز باشیم. اسپنسر عنوان می‌کند که در جهت مبارزه با این عوامل، تیم ایکس‌باکس متعهد شده که مشکلات ایمنی را حل کند. آقای اسپنسر همچنین در حساب شخصی خود در توییتر، به نوعی صحبت‌های خود را ادامه می‌دهد:

گیمینگ قدرت این را دارد تا به یکی از بهترین نیروهای متحد کننده برای جهان تبدیل شود. با کمک یکدیگر، تمام صنعت گیمینگ می‌تواند با پاسخ دادن به مسائل فوری و جدی و ایمن نگه داشتن همه، این موضوع را به واقعیت تبدیل کند. امیدوارم به من ملحق شوید.

شرکت مایکروسافت در سال‌های گذشته، سیاست‌های جدیدی را در قالب جامعه طرفدارای خود انتخاب کرد و استانداردها‌ی جدید و نوینی را برای کاربران و بازی‌بازان در نظر گرفت. طبق صحبت‌های آقای فیل اسپنسر، تیم ایکس‌باکس و مایکروسافت قصد دارند تا هر چه بیشتر، نسبت به سالم بودن فضای بازی‌های ویدیویی مطمئن شوند و البته، قدرت گیمینگ را این گونه به تصویر بکشند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار