اخبار

بالاترین مقاومت را با گوریلا گلس نسخه ششم تجربه کنید

کالاسودا- کمپانی مشهور کورنینگ  (Corning) که برند گوریلا گلس (Gorilla Glass) را با استفاده از شیشه های حرارت دیده برای گوشی های موبایل و برخی لوازم مرتبط با دنیای تکنولوژی ایجاد می کند نسخه جدید محصولات خود را با نام گوریلا گلس ۶ معرفی کرد. این کمپانی مشهور که با تمام برند های موبایل همکاری می کند از تکنولوژی های جدید و خاص برای این فناوری استفاده کرده است.

شیشه های گوریلا گلس شیشه های مقاومی هستند که در مقابل ضربه و افتادن و خراشیدگی مقاومت ها بسیار خوبی دارند و به همین دلیل در ساخت گوشی های هوشمند مرسوم است . این شیشه ها رده بندی های مختلفی دارند  که با بالاتر رفتن این عدد گوریلا گلس قدرتمند تر است و در برابر ضربه مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. البته نسخه های اولیه این شیشه را نمی توان زیاد جالب دانست و تقریبا تا نسخه سوم این گوریلا گلس تاثیر زیادی بر روی مقامت صفحه نمایش گوشی موبایل تخواهد داشت.

گوریلا گلس در یکی دو سال اخیر بسیار برای کاربران اهمیت پیدا کرده است و بدون شک علت آن نیز گران بودن قیمت صفحه نمایش های موبایل به خصوص پنل های OLED است. البته نمی توان این امر را منکر شد که مقاومت در برابر ضربه این احتمال را کاهش می دهد که گوشی موبایل صدمه نبیند و نمی توان اعلام کرد  که با مشکلی رو به رو نخواهید شد.

این کمانی اعلام کرد که گوریلا گلس شش تا پانزده بار امکان افتادن در فاصله یک متری را دارد و این رقم از جهتی بسیار قابل توجه است . البته باید توجه داشته باشید که این سقوط ها همیشه در شرایط زندگی روزمره نیست و گاهی شدت صدمه به صورتی است که دو واحد ضربه محسوب می شود نسخه گوریلا گلس ۵ تا هفت بار می تواند مقاومت داشته باشد. گوریلا گلس ۵ روی خیلی از موبایل های هوشمند استفاده شده است، چه برای محافظت از نمایشگر و چه برای قاب پشتی بسیار عالی عمل کرده است و باید دید آیا نسخه جدید نیز مطابق سال مناسب خواهد بود یا خیر.

حال بعد از این خبر باید یک مسئله را مورد بررسی قرار داد که اولین گوشی هوشمندی که با این قابلیت در اختیار کاربران قرار می گیرد کدام است . با توجه به اخبار موجود باید این انتظار را داشت که گلکسی نوت ۹ مجهز به گوریلا گلس شش خواهد بود یا خیر زیرا جدید ترین پرچم درای که روانه بازار خواهد شد این گوشی هوشمند است البته این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که اگر این گوشی هوشمند با گوریلا گلس شش  روانه بازار شود قیمتی بالاتر از حد تصور را خواهد داشت. نظر شما در مورد این صفحه نمایش های مقاوم چیست؟آیا تجربه موفقی با گوریلا گلس خواهد داشت؟

 با ما در کانال تلگرام کالاسودا به روز باشید

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

محبوب ترین ها اخبار