جدیدترین اخبار

اخبار

گوگل3 میلیارد محصول را از فیلتر های سلامتی عبور داد

گوگل3 میلیارد محصول را از فیلتر های سلامتی عبور داد|کالاسوداکالاسودا_شرکت گوگل در راستای طرح ایمن سازی محصولات خود ، فهرستی از 3 میلیارد محصول هوشمند و الکترونیک روانه بازار کرد .

مدتی پیش بود که گوگل از طرح فیلترینگ ایمنی خود خبرداد. طرحی که قرار بود به سنجش میزان امنیت و کنترل محصولات در برابر هکرها خبر می داد .

اکنون این شرکت در جدیدترین مطالعات خود خبر از بررسی بیش از 3 میلیارد محصول در سراسر جهان فناوری می دهد . این محصولا شامل اقلامی مثل  تبلت ، تلفن همراه، انواع موبایل های هوشمند و نوت بوک می شود . محسولاتی که هر یک به نوبه خود به نوعی از خدمات گوگل نیز بهره می برند .

اما یکی از دغدغه های کاربراین محصولات هوشمند امروزی این است  که هنگامی که به اینترنت متصل هستند امنیتشان حفظ شود . این موضوعی است که می تواند به واسطه نفوذ هکرها و یا هر نوع حمله هکری مورد تهدید واقع شود ، گاهی نیز استفاده از خدمات اینترنتی و آنلاین هنگام  استفاده از اینترنت و مراجعه به سایت های اینترنتی مانع از نصب نرم افزارهای ناخواسته یا افزونه های نامطمئن  بر سیستم هوشمند یا سرقت اطلاعات مربوط به کلمات عبور و کارت های اعتباری می شود.

اکنون گوگل  برای حل این مشکل از فناوری های تازه ای مانند هوش مصنوعی و رایانه های دارای قابلیت خودآموزی برای ارتقای این خدمات و حفاظت بیشتر از کاربران استفاده کرده است. فناوری های مذکور برای اسکن کردن سریع و دقیق میلیون ها صفحه در روز و شناسایی ابزار آلوده کننده احتمالی مخفی شده در آنها قابل استفاده هستند.

افزون بر این ها گوگل قابلیت وبگردی ایمن را به برخی دیگر از تولیدات خود نظیر جستجوگر، جیمیل و فروشگاه پلی استور افزوده است. از ابزار یادشده حتی در پلاتفورم تبلیغاتی گوگل برای جلوگیری از تبلیغ سایت های آلوده استفاده شده است.

فشرده سازی حجم داده های  رد و بدل شده از طریق اینترنت به منظور کاهش هزینه های استفاده از خدمات اینترنت شرکت های مخابراتی از دیگر امکانات این طرح حمایتی است . بنابراین ،گوگل تنها اطلاعات ضروری را از طریق گوشی و تبلت برای کاربران ارسال می کند

ازاین طریق همچنین می توان افزونه های مخرب و برخی ابزارهای هکری که ممکن است در فروشگاه Chrome Web Store مخفی شده باشندنیز پیشگیری کرد.

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =

محبوب ترین ها اخبار