اخبار

پرچم داران سامسونگ پشتیبانی از AR Core را آغاز کردند

کالاسودا - کالاسودا- گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس قابلیت پشتیبانی از کیت AR Core را دریافت کرده اند. با وجود اینکه کمتر از دو ماه پیش از این قابلیت سخن به میان آمد اما کاربران این گوشی های هوشمند می توانند از این تکنولوژی واقعیت افزوده استفاده کنند.

در سال های اخیر تمرکز گوگل بر روی پروژه واقعیت افزوده تانگو بوده است. AR Core نیز بر اساس همان توسعه یافته است. برای بهره بردن از این ‌‌SDK نیازی به سخت‌افزارهای اضافه نخواهد بود در نتیجه در ماه های اخیر بیشتر گوشی های هوشمند این قابلیت را دریافت خواهند کرد. تمرکز اصلی ARCore برای ارائه‌ی قابلیت‌های تکنولوژی واقعیت افزوده، روی ردیابی حرکات از طریق دوربین گوشی‌های هوشمند است. این SDK امکان تشخیص جهت و جایگاه گوشی‌ را هنگام حرکت فراهم می‌کند.

غول دنیای جستجوگرهای اینترنتی قصد دارد تا با همکاری شرکت‌های تولیدکننده‌ی محصولات مجهز به سیستم عامل اندروید از جمله هواوی، ال‌جی، سامسونگ، ایسوس و غیره، این شرایط را فراهم آورد که SDK مورد بحث با کیفیت استاندارد و عملکردی مناسب روی دستگاه‌های مختلف اجرا شود.

از امروز نیز کاربران پرچم دار سامسونگ می توانند از این قابلیت استفاده کنند بر همین اساس تنها کافیست نرم افزار ARCore را از گوگل پلی دریافت کرده و در هر برنامه ایی که از واقعیت افزوده پشتیبانی می کند از آن استفاده کنند.البته این امکان وجود دارد برخی از کاربران که این نرم افزار را که مدتی پیش نصب کرده اند قادر به استفاده از آن نباشند که نیاز است یک بار آن را حذف کرده و دوباره نصب کنند.

AR Core را می توان رقیب AR Kit اپل دانست که قصد رقابت با این قابلیت را دارد با این تفاوت که برای AR Core سخت افزار مخصوصی نیاز نیست و گوگل به صورت نرم افزاری قصد دارد این قابلیت را بر روی گوشی های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید قرار دهد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا