• کالاسودا
  • سخت افزار
  • مادربردهای سری ۳۰۰ و ۴۰۰ ایسوس به طور کامل از پردازنده‌های Ryzen 3000 جدید AMD پشتیبانی می‌کند

مادربردهای سری ۳۰۰ و ۴۰۰ ایسوس به طور کامل از پردازنده‌های Ryzen 3000 جدید AMD پشتیبانی می‌کند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

با عرضه نسل جدید پردازنده های قدرتمند Rzyen 3000 توسط شرکت AMD شرکت های تولید کننده مادربرد نیز مادربردهای سری X570 را عرضه نمودند. با توجه به مشترک بودن سوکت پردازنده در مادربردهای نسل قبلی مبتنی بر چیپست های سری ۳۰۰ و ۴۰۰ و محدود بودن ظرفیت بایوس مادربردها، برخی شرکت های سازنده مادربرد دچار مشکل شده و در صورت نیاز به بروز رسانی بایوس مادربردهای نسل قبلی برای استفاده از پردازنده های سری Ryzen 3000، با مشکلاتی نظیر عدم پشتیبانی از بایوس گرافیکی UEFI یا حذف برخی از امکانات مادربرد مواجه می شوند. اما ایسوس، بزرگترین تولیدکننده مادربرد درجهان، از قبل خود را برای چنین سناریوهایی آماده کرده بود.

یکی از دلایل بایوس تحسین شده UEFI ایسوس، دارابودن نهایت سازگاری برای نسل های متعدد پردازنده های ارائه شده توسط سازندگان چیپست و پردازنده است.

با بدون درنظر گرفتن مدل در مادربردهای ایسوس، تمامی مادربردهای مبتنی بر چیپست های سری ۳۰۰ و ۴۰۰ که با سوکت AM4 همراه هستند با بروزرسانی بایوس، به طور کامل از تمامی امکانات مادربرد نظیر رابط گرافیکی UEFI و پردازنده می توانید استفاده کنید.

در صورتی که نیاز به ارتقاء پردازنده های نسل جدید Ryzen دارید، به سادگی و بدون مشکل از مادربردهای نسل قبلی ایسوس خود می توانید تنها با دریافت نسخه سازگار بایوس از سایت ایسوس و بروز رسانی به یکی از روش های EZ Flash 3 یا USB BIOS Flashback بروزرسانی را انجام دهید.

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار