فهرست فروش هفتگی بریتانیا – تنها ندای وظیفه می‌تواند فیفا را شکست دهد!

0
100

هفته ای دیگر گذشت و فهرست فروش هفتگی جدید منطقه بریتانیا یا UK منتشر شد. برای مطلع شدن از وضعیت بازار بازی ها در بریتانیا، با ما همراه باشید.

در چند هفته گذشته در بازار بریتانیا، بازی FIFA 20 در فهرست فروش، یکه تازی می‌کرد و هیچ عنوانی نمی‌توانست به میزان فروش این بازی محبوب برسد. با این حال، به نظر می‌رسد عنوانی عرضه شده به درستی از پس بازی فیفا برمی‌آید. بازی Call of Duty: Modern Warfare در هفته گذشته منتشر شد و بدون غافلگیری خاصی، در صدر فهرست فروش قرار گرفت. اگر از میزان محبوبیت سری و فرانچایز Call of Duty خبر داشته باشید و میزان فروش نسخه‌های گذشته این سری را بدانید، قطعا میزان فروش بازی Call of Duty: Modern Warfare باعث تعجب شما نخواهد شد. جالب است بدانید که 62 درصد از سهم فروش بازی Call of Duty: Modern Warfare متعلق به نسخه پلی‌‌استیشن 4 این عنوان است و همچنین 38 درصد، سهم نسخه ایکس‌باکس وان شده است. نکته جالب در مورد فروش بازی Call of Duty: Modern Warfare این است که با توجه به کاهش میزان فروش فیزیکی بازی ها، میزان فروش فیزیکی این عنوان با رشد همراه بوده است. اگر بازار و آمار فروش را در مناطق مختلف را دنبال می‌کنید، حتما می‌دانید که با گذشت زمان، میزان فروش فیزیکی بازی ها کاهش می‌یابد و میزان فروش دیجیتالی این عناوین به سرعت رو به افزایش است. با این حال، بازی Call of Duty: Modern Warfare، میزان فروش فیزیکی نسخه پیشین خود، یعنی Call of Duty Black Ops 4 (در زمان عرضه) را پشت سر گذاشته و 39 درصد فروش فیزیکی بیشتری داشته است. البته باید اشاره کنیم که میزان فروش فیزیکی بازی Call of Duty: Modern Warfare در هفته اول عرضه در بریتانیا، نسبت به نسخه سال 2017، یعنی Call of Duty: WW II کاهش پیدا کرده است.

با صدر نشینی بازی جدید شرکت اکتیویژن (Acivision) و اینفینیتی وارد (Infinity Ward)، حالا بازی صدرنشین هفته های گذشته، یعنی FIFA 20 به رده دوم جدول آمده است. باید به جرئت گفت که تنها ندای وظیفه می‌تواند فیفا را شکست دهد! با این حال، در رده‌های بعدی فهرست فروش این هفته، بازی های جدید دیگری دیده می‌شوند. در رده سوم، بازی WWE 2K20 قرار گرفته که مشکلات زیادی از نظر فنی داشت اما نمایش (یا ورزش) کشتی کچ از طرفداران زیادی برخوردار است. نسخه جدید این سری، نسبت به بازی WWE 2K19 (در هفته عرضه) با 31 درصد کاهش فروش مواجه شده که خبر خوبی محسوب نمی‌شود. در رده چهارم، بازی خوش ساحت و تحسین شده جدید استودیوی آبسیدین (Obsidian Entertainment)، یعنی The Outer Worlds قرار گرفته که بسیاری از بازی‌بازان و رسانه‌ها، آن را دنباله معنوی بازی Fallout New Vegas می‌دانند. سهم فروش بازی The Outer Worlds نیز به نسبت روی پلی‌استیشن 4 بیشتر بوده اما در نظر بگیرید که دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان، می‌توانند این بازی را از همان روز عرضه در سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) خود داشته باشند و آن را بدون پرداخت پول، تجربه نمایند که قطعا همین باعث کاهش سهم نسخه ایکس‌باکس وان می‌شود.

در رده پنجم نیز بازی MediEvil قرار گرفته؛ یک عنوان بازسازی شده برای پلی‌استیشن 4 که از زمان و دوره کنسول پلی‌استیشن 1 آمده و با توجه به قیمت 25 پاوندی خود، فروش و عملکرد خوبی را از خود نشان داده است. دیگر بازی جدید منتشر شده در هفته گذشته، Ring Fit Adventure محسوب می‌شود که با استفاده از دستگاه عجیب و خلاقانه نینتندو تجربه می‌شود و برای تناسب اندام همراه با سرگرمی طراحی شده است. دیگر بازی های موجود در فهرست، عناوین قدیمی و نام آشنایی هستند که در هفته های گذشته آن‌ها را مشاهده کرده‌ بودیم.

شما می‌توانید فهرست فروش این هفته بریتانیا یا UK را در زیر مشاهده نمایید (فهرست 10 بازی پر فروش هفته گذشته):

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. FIFA 20
  3. WWE 2K20
  4. The Outer Worlds
  5. MediEvil
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Ring Fit Adventure
  8. Ghost Recon Breakpoint
  9. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
  10. Minecraft (Switch Edition)

بازار بریتانیا در هفته گذشته، روزهای شلوغ و پر سر و صدایی را تجربه کرد و همان طور که پیش از این و در هفته های گذشته توضیح دادیم، این بازار تا انتهای سال 2019 همچنان می تواند هیجان انگیز تر و شلوغ تر دنبال شود. با عرضه بازی های جدید در انتهای سال، قطعا رونق و ترافیک بیشتری به بازار القا می‌شود.

نظر شما در مورد فهرست فروش هفتگی بریتانیا (UK) و صدرنشینی بازی Call of Duty: Modern Warfare چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها