فهرست فروش هفتگی بریتانیا – ورود ماشین‌ها و سومین صدرنشینی پیاپی فوتبالیست‌ها

0
0

فهرست فروش هفتگی جدید بازار بازی‌های ویدیویی بریتانیا به تازگی منتشر شده و در آن شاهد ورود ماشین‌ها با بازی GRID و البته صدرنشینی فوتبالیست‌ها با بازی FIFA 20 برای سومین بار متوالی هستیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

با این که به ماه اکتبر وارد شدیم، اما هفته گذشته، دقیقا همان هفته‌ای نبود که از اکتبر انتظار داشتیم و عناوین بزرگ پر تعدادی برای بازی‌بازان عرضه نشدند. عدم عرضه بازی‌های بزرگ و پرفروش که بتواند مردم را به خود جلب کند، مساوی است با تغییرات کم در فهرست فروش هفتگی و ترافیک بازار بازی‌های ویدیویی که در این هفته کاملا آن را مشاهده کردیم.

اول از همه باید بگوییم که بازی FIFA 20 با فروش بسیار خوب خود در سومین هفته پس از عرضه نیز در صدر فهرست فروش قرار گرفته است و به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها کسی نمی‌تواند به آن برسد. در هفته قبلی اعلام شد که FIFA 20 دارای 10 میلیون بازی‌باز است که خیلی راحت به ما فروش بالای آن را اثبات می‌کند. شاید تنها سوالی که در مورد بازی FIFA 20 پیش می‌آید، این است که این عنوان در چه هفته ای از صدر جدول جدا می‌شود و کدام عنوان است که می‌تواند محرک فوق‌العاده‌ای برای انجام این کار شود؟ باید تا انتهای سال 2019 میلادی منتظر بمانیم تا بازی‌های مورد انتظار و بزرگی عرضه شوند.

در رده دوم فهرست فروش، بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint دیده می شود که در دو هفته گذشته منتشر شد و در آمار فروش هفته گذشته نیز در همین رده دوم قرار گرفته بود. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint از همان زمان عرضه، به شدت مورد انتقاد منتقدان قرار گرفت و طرفداران سری را تقریبا ناامید کرد و شاید همین موضوع باعث شده تا به اندازه پتانسیل خود، فروش نداشته باشد.

پس از رد کردن دو نام آشنا، یعنی Gears 5 و Mario Kart 8 Deluxe (در آمار این هفته به رده‌های بالاتر آماده است)، به بازی تازه عرضه شده این هفته یعنی GRID می‌رسیم. طرفداران سبک ریسینگ و اتومبیلرانی حتما با نام GRID آشنایی دارند و می‌دانند که شرکت کدمسترز (Codemasters) در سال‌های گذشته دو بازی با همین نام منتشر کرده است اما حالا نسخه جدید GRID، بازی کامل تری به نظر می‌رسد. GRID توانسته در اولین هفته عرضه خود در رده پنجم فهرست فروش بریتانیا قرار بگیرد که با این که آمار ناامید کننده‌ای نیست اما در هفته‌های بعدی می تواند از فهرست 10 بازی پرفروش برتر خارج شود.

اما نکته جالب در مورد آمار فروش این هفته بریتانیا، عدم حضور بازی Concrete Genie در جمع 10 بازی پرفروش برتر است. این بازی که انحصاری سونی و پلی‌استیشن 4 است در هفته گذشته عرضه شد و توانست نظر مثبت بازی‌بازان و منتقدان را به همراه داشته باشد و یک ماجراجویی خلاقانه و سرگرم کننده را به بازی‌بازان هدیه دهد اما در کمال تعجب در رده سی و پنجم (35) قرار گرفته است. قطعا تبلیغات ضعیف برای بازی Concrete Genie باعث شده تا مردم و مخاطبان نسبت به این عنوان شناختی نداشته باشند و متوجه آن در خرده فروشی ها نشوند.

در رده‌های پایینی فهرست 10 بازی پرفروش برتر نیز نام‌های بزرگ اما قدیمی مانند Minecraft و The Legend of Zelda: Link’s Awakening و Borderlands 3 و Grand Theft Auto 5 به چشم می‌خورند که تقریبا پای ثابت فهرست فروش بریتانیا هستند.

شما می‌توانید فهرست فروش این هفته بریتانیا یا UK را در زیر مشاهده نمایید:

  1. FIFA 20
  2. Ghost Recon Breakpoint
  3. Mario Kart 8 Deluxe
  4. Gears 5
  5. GRID
  6. Minecraft
  7. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  8. Borderlands 3
  9. Grand Theft Auto 5
  10. Sea of Thieves

با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی سال، بازی‌های بزرگتری عرضه می‌شوند و بازار و به طبع آن، فهرست فروش، پر ار رفت و آمد و هیجان می‌شود.

نظر شما در مورد فهرست فروش هفتگی جدید UK یا بریتانیا چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از