شرکت‌های سونی و مایکروسافت بر سر سرویس‌ ابری و هوش مصنوعی همکاری می‌کنند

شرکت‌های سونی و مایکروسافت بر سر سرویس‌ ابری و هوش مصنوعی همکاری می‌کنند
سونی و مایکروسافت

این طور که خبر رسیده، دو شرکت بزرگ سونی و مایکروسافت که به عنوان دو قطب در صنعت بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شوند، بر سر سرویس ابری و هوش مصنوعی در آینده صنعت بازی‌‌های ویدیویی، تصمیم به همکاری گرفته‌اند.

اوضاع در دنیای بازی‌های ویدیویی، خیلی سریع و غیر منتظره تغییر می‌کند. اگر تا همین چند سال پیش بیان می‌کردیم که دو شرکت بزرگ سونی و مایکروسافت که سال‌ها است به عنوان دو قطب بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی فعالیت می‌کنند، تصمیم به همکاری با یکدیگر را دارند، شاید تمام افراد و بازی‌بازان این گفته را یک شوخی تصور می‌کردند و احتمال رخ دادن چنین اتفاقی را صفر می‌دانستند.

اما به تازگی خبر رسیده که دو شرکت سونی و مایکروسافت قصد دارند تا برای آینده صنعت بازی‌های ویدیویی، با یکدیگر همکاری کنند. البته اجازه دهید تا در همین ابتدا روشن کنیم که قرار نیست سری Uncharted و God of War برای کنسول‌های ایکس‌باکس و سری Gears of War و Halo برای کنسول‌های پلی‌استیشن منتشر شود! همکاری سونی و مایکروسافت، به گونه دیگری است.

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که دو شرکت بزرگ سونی و مایکروسافت تصمیم به همکاری با یکدیگر دارند. برنامه همکاری این دو شرکت از این قرار است که سونی می‌تواند از Azure که متعلق به شرکت مایکروسافت است و یک راه حال مبتنی بر پایگاه داده (Data Center) محسوب می‌شود، استفاده کند.

سونی قصد دارد تا سرویس‌های استریمینگ و و محتوای خود را با استفاده از این روش، بهبود دهد. این همکاری با توسعه روش‌های Image Senor یا سنسور تصویر شرکت سونی، با کمک هوش مصنوعی Azure گسترش می‌یابد و هدف هر دو شرکت این است که زیر ساخت‌های خود برای استریمینگ و هوش مصنوعی در بازی‌های ویدیویی، بهبود و گسترش یابد.

نکته جالب در مورد همکرای بین سونی و مایکروسافت این است که این همکاری، دقیقا مدتی پس از معرفی پلتفرم گیمینگ کوگل استیدیا (Google Stadia) انجام گرفته و می‌توان گفت که هر دو شرکت، مخصوصا سونی، قصد دارند تا زیر ساخت‌های خود در زمینه استریمینگ و سرویس‌های ابری را بهبود دهند.

اما واکنش مدیران نسبت به این همکاری تاریخی چه بوده است؟

Satya Nadella، مدیر عامل شرکت مایکروسافت، به مناسبت این همکاری چنین گفت:

سونی همیشه یک رهبر در هر دو زمینه سرگرمی و فناوری بوده است و همکاری که ما امروز اعلام کردیم، بر پایه این تاریخِ نوآوری است. همکاری ما، قدرت Azure و هوش مصنوعی Azure را به سونی می‌دهد تا تجربه‌های گیمینگ جدید و سرگرم کننده‌ای را برای مشتریان به ارمغان می‌آورد.

رئیس ایکس‌باکس، آقای فیل اسپنسر (Phill Spencer) نیز در صفحه شخصی توییتر خود، به مناسبت این همکاری چنین نوشت:

از فرصت های آینده با سونی هیجان زده هستم تا جاه‌طلبی‌های مشترک گیمینگ‌مان را دنبال کرده و بازی‌بازان را در سراسر دنیا خرسند کنیم.

آقای کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، مدیر عامل شرکت سونی نیز در مورد این همکاری بیان کرد:

پلی‌استیشن به تنهایی، وارد یکپارچگی خلاقیت و فناوری می‌شود. ماموریت ما این است که این پلتفرم را به صورت ادامه دار و یکپارچه، تکامل دهیم تا بهترین و همه جانبه‌ترین تجربه‌های سرگرم کننده ممکن را در هر کجا و هر زمان ارایه کنیم. برای سال‌ها، مایکروسافت یک همکار تجاری کلیدی برای ما بوده است، گرچه، این دو شرکت در زمینه‌هایی نیز با هم رقابت داشته‌اند. من باور دارم که توسعه توام ما در راهکارهای آینده [فناوری] ابری، موجب پیشرفت محتوای قابل تعامل خواهد شد. علاوه بر این، من امیدوار هستم که در زمینه نیمه‌ هادی‌ها (semiconductors) و هوش مصنوعی، فناوری پیشرفته هر شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد و یک ارزش جدید را برای جامعه خلق خواهد کرد.

قطعا مشاهد همکاری بین سونی و مایکروسافت، جالب و هیجان انگیز است. همه ما می‌دانیم که سرویس‌های ابری و بازی به صورت استریمینگ، آینده صنعت بازی‌های ویدیویی است و این شرکت‌ها برای بهبود زیرساخت‌های خود، به کمک یکدیگر نیاز دارند.

امیدوار هستیم تا در آینده، همکاری‌های بیشتری را بین دو شرکت سونی و مایکروسافت مشاهده کنیم.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها