آیا پلی‌استیشن 5 و پلی‌استیشن 5 پرو در یک زمان عرضه می‌شوند؟

0
79

همه ما می‌دانیم که کنسول‌های نسل بعدی در سال آینده میلادی منتشر می‌شوند. شرکت مایکروسافت که در E3 2019 به صورت کاملا علنی اعلام کرد که کنسول ایکس‌باکس اسکارلت در تعطیلات آخر سال 2020 منتشر خواهد شد و در آن طرف هم شایعه‌ها به ما می‌گویند که شرکت سونی قصد دارد تا به زودی به صورت کاملا رسمی از کنسول پلی‌استیشن 5 رونمایی کند. شاید هم‌اکنون صحبت درباره کنسول های میان نسلی در نسل آینده، زود باشد اما با روندی که در نسل هشتم مشاهده کردیم، به شدت محتمل است که در نسل نهم نیز شاهد عرضه کنسول های قدرتمند تر به عنوان کنسول میان نسلی باشیم تا بازی‌بازانی که قدرت سخت افزاری بیشتری از کنسول خود می‌خواهند نیز راضی شوند. با این حال، آیا قرار است دو کنسول پلی‌اسنیشن 5 و پلی‌استیشن 5 پرو در یک زمان عرضه شوند؟

طبق گزارشی که به تازگی به دست ما رسیده، به نظر می‌آید که سونی قصد دارد کنسول استاندارد و کنسول قدرتمند تر و پیشرفته تر خود در نسل بعدی را در یک زمان عرضه کند. با این که سونی هنوز تاریخ انتشاری برای کنسول نسل نهمی خود اعلام نکرده، اما این گزارش به ما می‌گوید که این شرکت قصد دارد مانند مایکروسافت، کنسول نسل بعدی خود را در همان تعطیلات آخر سال 2020 به بازار عرضه کند. اگر ادعای این گزارش جدید صحیح باشد، بازی‌بازان در هنگام عرضه کنسول نسل بعدی سونی، این امکان را خواهند داشت که با پرداخت بهای کمتر، کنسول استاندارد را خریداری کنند و با پرداخت یک مقدار اضافی، کنسول قدرتمند تر را از آن خود کنند.

گزارشی که به آن اشاره شد، از طرف یک ژورنالیست ژاپنی به نام Zenji Nishikawa می‌آید. این خبرنگار ژاپنی ادعا کرده که سونی می‌داند بسیاری از طرفداران و مخاطبانش، به داشتن یک کنسول با سخت افزاری پیشرفته تر و قدرتمند تر، علاقه دارند و قصد دارد به جای چند سال صبر برای عرضه مدل پیشرفته تر و میان نسلی، کنسول قدرتمند تر را در همان ابتدای نسل به بازی‌بازان معرفی نماید تا هر کسی که طالب بود، با پرداخت بهای بیشتر، کنسولی با سخت افزار قدرتمند تر را خریداری نماید.

در آخر باید اشاره کنیم که این شایعات و گزارش ها همیشه وجود دارند و نمی‌توان به صورت 100 درصدی و حتمی به آن‌ها اعتماد کرد. با این حال، نمی‌توان این نکته را انکار کرد که ایده اصلی برای عرضه دو مدل استاندارد و میان نسلی در همان ابتدای نسل، ایده جالبی است. اگر پلی‌استیشن 5 و پلی‌استیشن 5 پرو در یک زمان عرضه شوند، بازی‌بازان می‌توانند از همان ابتدا انتخاب کنند که به سراغ کنسول استاندارد بروند یا کنسول قدرتمند تر را هدف قرار دهند.

نظر شما در مورد گزارش جدید منتشر شده در رابطه با عرضه همزمان کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و پلی‌استیشن 5 پرو چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از