کد نویسی برای کنسول پلی‌استیشن 5 راحت تر از هر پلتفرمی خواهد بود

0
99

سازندگان و توسعه دهندگان بازی های ویدیویی، همیشه دوست دارند با سیستم ها و سخت افزارهایی سر و کار داشته باشند که بتوان راحت روی آن‌ها کد نویسی و برنامه نویسی کرد. حال، به نظر می‌رسد که کنسول نسل بعدی شرکت سونی، یعنی پلی‌استیشن 5 قرار است کار را برای توسعه دهنگان به شدت راحت سازد و خیال آن‌ها را آسوده تر از قبل کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

پس از جریان‌هایی که با کنسول پلی‌استیشن 3 به وجود آمد، همه نسبت به طراحی ساختار سیستم و سخت افزار کنسول های سونی، بد بین شدند. کنسول پلی‌استیشن 3 با ساختار پیچیده و غیر معمولی که در سخت افزار خود داشت، همه سازندگان و توسعه دهندگان ترد پارتی (سوم شخص) را شاکی می‌کرد و پورت بازی های ترد پارتی برای آن را به کاری سخت تبدیل می‌کرد. وجود پردازنده‌های سلولی و ساختار پیچیده، باعث شده بود تا کد نویسی و کار با کنسول نسل هفتمی سونی سخت باشد و این کنسول از این نظر، ضربه بخورد. اما در نسل بعد، یعنی در نسل هشتم، شرکت سونی با ارایه یک ساختار معمول و شبیه به رایانه‌های شخصی، کار را برای توسعه دهندگان راحت ساخت.

حالا به نظر می‌رسد که هدف سونی برای نسل آینده کنسول ها نیز دقیقا همین است و آن‌ها می‌خواهند کار کد نویسی و برنامه نویسی برای پلی‌استیشن 5 از دیگر پلتفرم ها و کنسول ها، راحت تر باشد. جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر کل پلی‌استیشن، در صحبت‌های اخیر خود، این موضوع را کاملا تایید می‌کند. جیم رایان در این باره این گونه توضیح می‌دهد:

یک چیز که من را به شکل خاص امیدوار و مثبت اندیش می‌کند، این است که ما پیام‌هایی را از توسعه دهندگان و ناشران دریافت می‌کنیم که در آن‌ از راحتی کار با سیستم و آسان بودن کد نویسی در آن می‌گویند که فراتر از تجربه با هر کدام از پلتفرم های سونی محسوب می‌شود.

ما می‌دانیم که کنسول پلی‌استیشن 5، در تعطیلات آخر سال 2020 منتشر می‌شود و همچنین در زمینه سخت افزاری و مشخصات آن، می‌دانیم که از یک پردازنده نسل Zen 2 استفاده می‌کند که در حد یک Ryzen رده بالا است. در بحث پردازنده گرافیکی نیز دارای یک پردازنده گرافیکی 7 نانومتری از سری NAVI است و علاوه بر قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، از ویژگی Ray Tracing مبتنی بر سخت افزار نیز بهره می‌برد. قطعا ساده بودن کار و کد نویسی با پلی‌استیشن 5 می‌تواند هم به نفع سازندگان و توسعه دهندگاه و هم به نفع بازی‌بازان باشد.

نظر شما در مورد راحت بودن کد نویسی برای کنسول پلی‌استیشن 5 چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از