تجربه هیجان زندگی دزدان دریایی

 Sea of Thieves یکی از پرسابقه ترین بازی های رایانه ایی است که در سه دوره از نمایشگاه موسوم به Electronic Entertainment Expo   یا همان E3  به معرفی آن پرداخته شده است .اما به نظر انتظار طرفداران ایکس باکس رو به پایان است و زمان زیادی تا عرضه بازی دزدان دریایی نمانده است . Sea of Thieves( دزدان دریایی ) با سبک اکشن- ماجراجویی  و اول شخص توسط استودیو ریر (Rare)با کمک کمپانی مایکروسافت در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۶ (۲۰ مارس ۲۰۱۸) برای کنسول های ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز منتشر خواهد شد .

در سال ۲۰۱۸ بیشتر بازی های که برای کنسول های بازی منتشر خواهد شد نام ها و عناوین فیلم ها و موضوعاتی را برای کاربران تداعی می کند.  یکی از این عنوان ها Sea of Thieves یا همان دزدان دریایی است . در ابتدا کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که این بازی در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد اما بنا به دلایلی زمان انتشار این بازی به تعویق افتاد و به سه ماه اول سال ۲۰۱۸ موکول شد .

کمپانی سازنده بازی دزدان دریایی در تلاش است تا این بازی اول شخص را به گونه طراحی کند تا کاربران احساس یک دزد دریایی را داشته باشند . این کار نیاز به موتور گرافیکی بسیار قدرتمندی دارد.نتیجه این موتور گرافیکی اینگونه است که در بازی Sea of Thieves وقتی شما از نزدیک به اجسام بازی نگاه می‌کنید، می‌توانید نشان‌ های بریدگی آن‌ ها که به این اجسام کیفیت رنگی می‌دهد را مشاهده کنید. یکی دیگر ازعناصری که تیم سازنده برای ساخت بازی در نظر گرفتند، «همه چیز می‌تواند قصه تعریف کند» نام دارد. هیچ چیزی جدید به نظر نمی‌رسد و هر چیزی با هر شکلی برای مدتی طولانی استفاده شده است.

این موضوع با سه روش  به دست می‌آید: چیزهایی که سست به نظر می‌رسند، اضافه شدن ساییدگی و پاره شدن و این که همه چیز به نظر درست شده می‌رسد. این روش‌ ها نه تنها برروی اشیا و کشتی‌ها پیاده شده بلکه شخصیت‌ ها نیز از این روش‌ها بهره می‌برند. تا بتوانند به خوبی حس دزدان دریایی را القا کنند .

Sea of Thieves به طور کلی داستانهایی با محوریت  گشت و گذار ،غارت، بازی کشف گنجینه ها و انتقال آن ها به مقر فرماندهی را در دریا‌های آزاد به همراه هم تیمی هایتان را بیان می کند .

داستان بازی به این موضوع تنها مرتبط نمی شود . مواردی که در این بازی به سبک بسیار زیبا آماده شده است عبارت است از:

یک مرحله اکتشافی برای دزدان افسانه ای

-رستوران افسانه ها

-ماموریت های افسانه ای

-لباس های افسانه ای

-مراحلی که شامل نیروهای اسکلتی خواهد بود

بازی Sea of Thieves در یک دنیای پویا و پر از جنب و جوش رخ می دهد . چرخه شب و روز به مانند باد و موج وجود دارد. ابر ها در بازی به صورت بافت نیستند، بلکه آن‌ها تکه‌ های سه بعدی هندسی هستند و به صورت کاملا فیزیکی در طول دنیای بازی حرکت می‌کنند. کشتی‌ها می‌توانند بسیار متفاوت باشند با رنگ‌های مختلف متمایز شوند و حتی نشان افتخار گروه را برروی بادبان‌ ها نشان دهند. در بازی پری دریایی وجود دارد اما برخی از این پری های دریایی دوست هستند و برخی دیگر نیز بیشتر به شکل بیگانه‌ها و مخلوقات شوم و نفرین شده .

در این بازی دو نکته بسیار جالب وجود دارد اولین نکته این است که سازندگان بازی سعی دارند در این سری از بازی دزدان دریایی مرگ را تلخ نشان ندهند و باعث بی انگیزگی در بازی نشوند زیرا بر طبق آمار ها موجود در بیشتر بازی هایی که کاربران به راحتی کشته می شوند و یا بعد از شکست خوردن به ابتدای بازی بر میگیردند به مرور علاقه بازی کردن از بین می رود و نکته دوم که در سال جدید به آن بسیار توجه می شود توانایی شخصی سازی تا حدی که امکان دارد است . زیرا بسیاری از کاربران علاقه بسیار زیادی برای شخصی سازی در بازی های مورد علاقه خود را دارند.

Sea of Thieves سعی دارد با ترکیبی از سلیقه های مختلف بازی خود را برای کاربران شگفت انگیز نشان دهد .

حال باید دید این بازی پرهیجان میتواند در میان طرفداران کنسول ایکس باکس وان رتبه و اهمیت بالایی پیدا کند یا خیر..به نظر بازی Sea of Thieves پتانسیل بالایی برای قرار گرفتن در بازی های برتر کمپانی مایکروسافت دارد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها