اخبار

قابلیت USB Restricted Mode به گوشی های آیفون اضافه می شود

کالاسودا - کالاسودا- اپل قصد دارد در به روز رسانی جدید سیستم عامل IOS قابلیت USB Restricted Mode را در اختیار کاربران گوشی های آیفون قرار دهد. این قابلیت قرار بود در نسخه ۱۱.۳ در اختیار کاربران قرار گیرد اما به نظر اپل زمان بیشتری را برای تکامل این ویژگی نیاز داشته است.

این روز ها بدون شک اپل مشغول تکامل به روز رسانی سیستم عامل IOS است و قصد دارد با اضافه کردن قابلیت USB Restricted Mode شرایطی را برای کاربران آماده کند که اگر تا یک هفته از کلمه عبور خود به منظور اعتبار سنجی استفاده نکند گوشی هوشمند آن ها تنها بتواند از درگاه Lightning به منظور شارژ کردن دستگاه و روشن نگه داشتن گوشی هوشمند استفاده کنند و به هیچ کدام از اطلاعات آن دسترسی پیدا نکنند .طبق ادعای کمپانی روسی ElcomSoftاین اتفاق می‌تواند شکستن قفل محصولات اپل را بیش از پیش دشوار کند. این قابلیت در نسخه بتا IOS11.3 وجود داشت اما در نسخه نهایی در اختیار کاربران قرار نگرفت. اپل این ویژگی را برای مقابله با GrayKey قصد دارد آماده کند.

مدتی پیش یک وسیله به نام GrayKey معرفی شد و امکان شکستن قفل محصولات اپل را داشت. این دستگاه قادر به شکستن کلمه‌های عبور ۴ رقمی ظرف چند دقیقه الی چند ساعت است. بدون شک شکستن کلمه‌های عبور پیچیده‌تر و طولانی تر به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. هم اکنون کلمه‌های عبور ۶ رقمی یک استاندارد در گوشی‌های آیفون هستند که گفته می‌شود ممکن است شکستن آن سه روز یا بیشتر طول بکشد. جالب اینکه GrayKey برای شکستن یک کلمه عبور ۱۰ رقمی ممکن است به ۱۲ سال زمان (۴۶۲۹ روز)  نیاز داشته باشد. که تقریبا می توان بیان کرد که شکستن قفل گوشی های آیفون بعد از به روز رسانی IOS11.4 تقریبا توسط هیچ دستگاهی صورت نخواهد گرفت.

با این وجود باید منتظر عرضه رسمی این به روز رسانی باشیم و باید دید USB Restricted Mode اضافه می شود یا اینکه باز هم به زمان دیگری موکول خواهد شد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا