امنیت

آیا Windows defender برای محافظت از کامپیوتر در سال 2019 کافی است؟

آیا Windows defender برای محافظت از کامپیوتر در سال 2019 کافی است؟

کالاسودا - بسیاری از کاربران برای محافظت از کامپیوتر خود نرم افزارهای آنتی ویروس را انتخاب می کنند و برخی دیگر نیز به همان استانداردهای ویندوز 10 مانند Windows defender اکتفا می کنند. اما آیا واقعا این نرم افزار می تواند به تنهایی از عهده امنیت سیستم برآید؟ یا هنوز هم باید به سلاح های بزرگ امنیتی و آنتی ویروس های قدرتمند اعتماد کنیم تا بتوانیم ایمنی آنلاین خود را حفظ کنیم؟

صحبت کردن در مورد Windows defender چیزی است که هر موقع بحث امنیت ویندوز به میان می آید احتمالا آن را شنیده اید. اما برای اینکه بدانیم این برنامه حقیقتا برای ویندوز کافی است یا خیر تست هایی در این خصوص وجود دارد.

تست AV

تست AV به کاربران کمک می کند تا در مورد انتخاب آنتی ویروس یا انتخاب نکردن آن تصمیم گیری کنید. همه انتی ویروس ها روی سه عامل مختلف از مقیاس 0 تا 6 رتبه بندی می شوند و برنامه ای که رتبه 6 را بگیرد بهترین عملکرد را دارد. فاکتورهای مختلف این موضوع عبارتند از حفاظت، عملکرد و قابلیت استفاده. اما windows defender چه رتبه ای را در این خصوص کسب کرده است؟در اوریل سال 2018 این برنامه windows defender رتبه 5.5 را در این رتبه بندی از ان خود کرد

در اوریل سال 2018 این برنامه windows defender رتبه 5.5 را در این رتبه بندی از ان خود کرد. اما تست هایی که در ماه دسامبر 2018 بهبود هایی در این برنامه مشاهده شد که همان جایگاه حفاظت و عملکرد را در مقابل غول هایی مانند آویرا، Avast و AVG از آن خود کرده بود.

در حقیقت با توجه به آزمایش های AV، برنامه Windows defender در حال حاضر 99.6 % حفاظت در مقابل بد افزارها را ارائه می دهد. از میان 1.5 میلیون نمونه بد افزاری که وارد سیستم شد، این برنامه توانست به خوبی از ویندوز محافظت کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا