آموزش تار و کم نور کردن متن در پاورپوینت

0
331

در صورتی که از پاورپوینت برای ارائه مطلب استفاده می‌کنید؛ می‌توانید با تار کردن متن قبلی، توجه حضار را به جملاتی که در حال توضیح آن هستید؛ جلب کنید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek ، وقتی در حال ارائه و سخنرانی با پاورپوینت هستید و قصد دارید تا حواس کاربران را روی یک جمله خاص متمرکز کنید؛ می‌توانید سایر متون اسلاید را تار کنید. تار کردن و کم رنگ کردن سایر متون اسلاید تمرکز و توجه‌ی کاربر را بر جمله‌ی بعدی جلب می‌کند.

آموزش تار کردن متن در پاورپوینت

ابتدا PowerPoint را در رایانه شخصی ویندوز خود باز کنید و به اسلایدی بروید که حاوی متنی است که می‌خواهید  آن را کمرنگ کنید. در این مثال، 5 جمله وجود دارد که قرار است بعد از توضیح هر جمله، متن آن کمرنگ شده و این روال تا پایان اسلاید ادامه پیدا کند.

حال، باید برای متن یک انیمیشن ورودی (entrance) اختصاص دهیم. سعی کنید جملات را گروهی انتخاب نکنید و برای هر جمله به صورت جداگانه این عمل را تکرار نمایید.

سپس تب “انیمیشن/Animations” را انتخاب کنید و انیمیشن ورودی خود را از گروه “انیمیشن/Animations” انتخاب کنید.

اگر در کنار متن یک شماره می‌بینید، انیمیشن با موفقیت به متن شما اعمال شده است.

این مراحل را برای تک تک جملات مورد نظرتان به کار ببرید.

با انتخاب “Animation Pane” در گروه “Advanced Animation” از تب ” Animation “، صفحه انیمیشن را باز کنید.

با نگه داشتن Ctrl بر روی ویندوز یا Command در Mac و کلیک بر روی هر انیمیشن، همه انیمیشن‌ها را انتخاب کنید. روی پیکان در سمت راست انیمیشن‌ها کلیک کنید و ” Effect Options ” را انتخاب کنید.

پنجره ” Appear ” باز می‌شود. در تب ” Effect “، گزینه “Don’t Dim” به طور پیش فرض در کنار گزینه “After Animation” فعال است. با کلیک روی پیکان کنار آن و انتخاب رنگی که کمی متفاوت باشد (اما جلب توجه نمی‌کند) از پس زمینه اسلاید این مورد را تغییر دهید. اگر رنگ موردنظرتان را در رنگ‌های به نمایش درآمده مشاهده نمی‌کنید، می‌توانید ” More Colors ” را انتخاب کنید. در این مثال، ما از یک خاکستری روشن استفاده کردیم.

” OK ” را انتخاب کنید تا تغییرات ذخیره شده و به مرحله بعدی بروید.

با تغییراتی که اعمال شده است، ارائه تان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار می‌کند. شما باید چیزی شبیه به عکس زیر را مشاهده کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها