با پرفروش‌ترین بازی‌های شوتر اول شخص آشنا شوید

0
121

سبک و ژانر شوتر همیشه در نزد بازی‌بازان از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده است. در سبک شوتر، بازی‌بازان و مردم نیازی به چیدن برنامه یا طرح ریزی یک استاتژی ندارند و تنها باید با سرعت مطلوبی به شلیک به دشمنان خود در یک مرحله بپردازند و همه چیز ساده و هیجان انگیز به پیش می‌رود. از بین شوتر اول شخص و سوم شخص، قطعا شوتر اول شخص در طول تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی، سابقه و البته محبوبیت بیشتری دارد و بازی‌های خوب فراوانی در این سبک ساخته شده است. شاید زمانی که بازی Wolfenstein 3D که اولین بازی شوتر اول شخص تاریخ است، در سال 1992 منتشر شد، کمتر کسی به غیر از سازندگان و توسعه دهندگان تصور می‌کردند که شوتر های اول شخص تا این حد پیشرفت کنند و عناصر مختلفی را در خود حل نمایند.

اما در این مطلب قصد داریم در مورد دو عدد از پرفروش ترین بازی‌های شوتر اول شخص صحبت کنیم. طبق اطلاعات جدیدی که تحلیلگر NPD منتشر کرده، حالا می‌دانیم که پرفروش ترین بازی شوتر اول شخص، حداقل در ایالات متحده چیست! در مورد رده اول فهرست، خیلی نمی‌توان قضیه را پیچ و تاب داد و با کمی فکر کردن می‌توان به قطع گفت که فرانچایز Call of Duty، در دهه‌ اخیر همیشه پرفروش ترین بازی شوتر اول شخص نه تنها در آمریکا، بلکه در تمام نقاط جهان بوده است. اما حدس زدن رده دوم فهرست، شاید کمی سخت باشد. در رده دوم، بازی و فرانچایز Destiny را مشاهده می کنیم.

اولین نسخه از بازی Destiny در سال 2014 برای کنسول‌های نسل حاضر و کنسول‌های نسل گذشته منتشر شد. موفقیت این بازی سبب شد تا استودیوی بانجی (Bungie) که پیش از آن، آن‌ها را برای ساخت و توسعه سری افسانه‌ای Halo می‌شناختیم، به سراغ ساخت نسخه دوم برود و Destiny 2 در سال 2017 در دسترس قرار گرفت. نکته مهم در مورد نسخه دوم Destiny این بود که بانجی همیشه سعی داشته با عرضه بسته‌های الحاقی و بسته‌های گسترش دهنده بزرگ و متنوع، بازی‌بازان را در این عنوان نگه دارد و روز به روز به محبوبیت آن اضافه کند. به عنوان مثال به زودی قرار است بسته گسترش دهنده Shadowkeep برای بازی Destiny 2 منتشر شود که می‌تواند مدت‌ها طرفداران را سرگرم نماید. بد نیست بدانید که استودیوی بانجی مدتی است که از شرکت ناشر، یعنی اکتیویژن (Activision) جدا شده و محتوایی که می‌سازد را به تنها منتشر می‌کند. با این حال، هیچکس نمی‌تواند محبوبیت بازی Destiny را انکار کند و آمار فروش این بازی حداقل در ایالات متحده، این موضوع را ثابت می‌کند.

طبق اطلاعات تحلیلگر گروه NPD، فرانچایز Destiny، دومین شوتر اول شخص پرفروش در ایالات متحده به شمار می‌رود و جالب است بدانید که این فرانچایز به صورت کلی، در رده هفتم پرفروش ترین سری‌ها دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که میزان فروش بازی Destiny با محتویات و بسته‌های گسترش دهنده پر تعدادی است که بانجی برای آن منتشر کرده اما در هر حال، موفقیت بزرگی را برای سازندگان خود به ارمغان آورده است.

بازی Destiny 2 هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. بسته گسترش دهنده یا Expansion با نام Shadowkeep نیز به تازگی برای بازی‌بازان این عنوان عرضه شده است. با این که خبر می‌رسد بانجی در حال ساخت بازی Destiny 3 است، اما به نظر می‌رسد که آن‌ها تمام تمرکز خود را برروی عرضه محتوا برای Destiny 2 گذاشته‌‌اند.

نظر شما در مورد بازی Destiny 2 و آمار فروش خوب آن حداقل در ایالات متحده چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از