فوتبالیست‌ها با FIFA 20 در صدر فهرست فروش هفتگی بریتانیا

0
99

فهرست فروش هفتگی جدید بریتانیا یا UK به تازگی منتشر شده است و در آن شاهد پرفروش ترین  بازی‌های ویدیویی در هفته گذشته در بازار این منطقه هستیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

در هفته گذشته در بازار بریتانیا، عنوانی عرضه شد که شاید همه ما می‌دانستیم به صدر فهرست فروش خواهد آمد. بازی FIFA 20 نه تنها در بریتانیا، بلکه در دیگر نقاط جهان نیز به شدت مورد انتظار بود و حالا با انتشار خود در هفته گذشته، خیلی راحت در صدر فهرست فروش قرار گرفت. جالب است بدانید که از فروش بسیار خوب FIFA 20 در هفته گذشته در منطقه بریتانیا، 61 درصد از آن، سهم نسخه پلی‌استیشن 4 این بازی بوده است و نسخه ایکس‌باکس وان، 38 درصد سهم فروش را به خود اختصاص داده است. در آخر هم نسخه نینتندو سوییچ بازی که همان نسخه قدیمی و بدون پیشرفت محسوب می‌شود، تنها یک درصد از فروش کلی FIFA 20 روی کنسول ها را به خود اختصاص داده است. در مورد بازی FIFA 20 البته اطلاعات هنوز تمام نشده است. فروش فیزیکی بازی FIFA 20 نسبت به فروش فیزیکی نسخه قبلی، یعنی بازی FIFA 19 حدود 7 درصد به صورت کلی افت کرده است. در حالی که فروش فیزیکی نسخه پلی‌استیشن 4 با افتی چشمگیر مواجه شده، فروش فیزیکی نسخه های ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ کمی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. به صورت کلی، می‌توان گفت که بازی FIFA 20، بزرگترین عرضه در طول سال 2019 به شمار می‌آید. همچنین طبیعی است که عرضه بازی FIFA 20 برروی فروش عناوین دیگر تاثیر گذار بوده است و مردم با دیدن نسخه جدید فیفا روی قفسه فروشگاه‌ها، نسبت به خرید این بازی اشتیاق بیشتری دارند.

از آن جایی که بسیاری از خرده فروشی‌ها در منطقه بریتانیا، باندل های تمام دیجیتالی ایکس‌باکس وان اس (Xbox One S) با بازی های FIFA 20 و Forza Horizon 3 و Minecraft و Sea of Thieves می‌فروشند، فروش کلی کنسول ایکس‌باکس وان در بخش فهرست فروش سخت افزارها با افزایش و رشد مواجه شده که خبری خوب برای شرکت مایکروسافت است. علاوه بر این، تمام بازی هایی که به آن‌ها اشاره شد و باندل ایکس‌باکس وان اس آن ها در هفته اخیر به فروش می‌رسد، با افزایش فروش چشمگیری مواجه شده اند. به عنوان مثال، بازی Minecraft با رشد 197 درصدی فروش مواجه شده، بازی Sea of Thieves با رشد 199 درصدی فروش مواجه شده و بازی Forza Horizon 3 با رشد 183 درصدی فروش رو به رو شده است و همین موضوع سبب شده تا این سه بازی را در بین 10 بازی پرفروش هفته مشاهده نماییم.

البته این عناوین قدیمی، تنها بازی‌هایی نبودند که با افزایش میزان فروش مواجه شدند. به عنوان مثال، بازی Gears 5 که همچنان رده چهارم جدول را از آن خود کرده، 70 درصد افزایش فروش داشته و بازی The Division 2 نیز با رشد 53 درصدی فروش مواجه شده که هر دو این عناوین به لطف باندل های دیجیتالی به این آمار فروش رسیده‌اند. علاوه بر این، دو بازی محبوب رقابتی، یعنی Crash Team Racing Nitro-Fueled و Mario Kart 8 Deluxe به ترتیب با رشد فروش 74 و 13 درصدی مواجه شده‌اند که هفته ای پر رونق در بازار بازی‌های بریتانیا را نشان می‌دهد.

اگر بخواهیم نگاهی کلی به فروش فیزیکی بازی‌ها در هفته گذشته در بازار بریتانیا بیندازیم، باید بگوییم که با رشدی بسیار چشمگیر و عالی طرف بوده‌ایم. در هفته گذشته رشد فروش بازی ها به 285 درصد نسبت به هفته گذشته رسید و به طور کلی 816,985 نسخه بازی در خرده فروشی‌ها و فروشگاه ها فروخته شد. البته بد نیست اشاره کنیم که طبق آمار، میزان فروش بازی ها تا اینجای سال 2019 نسبت به همین زمان در سال 2018، با افت 15.5 درصدی رو به رو بوده است. قطعا بزرگترین دلیل برای افت فروش فیزیکی بازی ها این است که مردم و بازی‌بازان هر چه بیشتر نسبت به خرید دیجیتالی عناوین مشتاق شده‌اند و هر چه زمان رو به جلو حرکت می‌کند، میزان فروش فیزیکی کمتر و میزان فروش دیجیتالی زیاد می‌شود.

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening که در دو هفته گذشته عرضه شد و توانست در فهرست فروش هفته گذشته به تنهایی شکارچیان والت (Borderlands 3) را شکست دهد و در صدر فهرست قرار بگیرد، هم‌اکنون در رده دوم قرار گرفته و همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهد. بد نیست اشاره کنیم که بازی‌های جدید دیگری در هفته گذشته در بازار بریتانیا منتشر شدند که هیچکدام نتوانستند در بین 10 بازی پرفروش هفته قرار بگیرند. به عنوان مثال، بازی های Dragon Quest 11 S (عرضه برای نینتندو سوییچ) و Code Vein و The Surge 2 که عناوین بزرگی هم هستند، در هفته گذشته منتشر شدند اما به ترتیب در رده‌های یازدهم، سیزدهم و سی‌وپنجم رسیدند و نتوانستند وارد فهرست 10 بازی پرفروش شوند. با این حال، به نظر می‌رسد که عنوانی مانند Code Vein بتواند در هفته آینده خودش را کمی بالاتر بکشد.

شما می‌توانید فهرست ۱۰ بازی پرفروش منطقه بریتانیا یا UK در هفته گذشته را در زیر مشاهده نمایید:

  1. FIFA 20
  2. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  3. Borderlands 3
  4. Gears 5
  5. Crash Team Racing Nitro-Fueled
  6. The Division 2
  7. Sea of Thieves
  8. Mario Kart 8 Deluxe
  9. Minecraft: Xbox Edition
  10. Forza Horizon 3

با نزدیک شدن به انتهای سال 2019، قطعا بازار بازی های ویدیویی و البته کنسول‌ها در تمام مناطق جهان، مخصوصا بریتانیا، شلوغ و پر رونق تر می‌شود و مشاهده رقابت بین بازی ها قطعا هیجان انگیز است.

نظر شما در مورد فهرست فروش هفتگی چدید بریتانیا و صدرنشینی بازی FIFA 20 در آن چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها