Metal Gear ؛ افسانه ایی که رو به نابودی است؟؟

 Metal Gear Survive بازی سبک اکشن- بقا است . داستان این بازی توسط شرکت کونامی در ادامه بازی  Metal Gear Solid V: Ground Zeroes اتفاق می افتد. در این بین یک سری مشکلات برای شرکت مشهور کونامی ایجاد شد که باعث نگرانی های بسیاری از گیمر ها و طرفداران بازی های سری Metal Gear شد و این اتفاق جدایی هیدئو کوجیما خالق سری بازی های متال گیر از این کمپانی ژاپنی بود . این پیش بینی که این سری از بازی ضعف های در ابتدا دارد را میتوان داشت و فروش این بازی بعد از گذشت چند روز از عرضه این بازی می توان مهر تاییدی برای  برخی از این پیش بینی ها باشد.

Metal Gear Survive در تاریخ یک اسفند ۹۶ برای کنسول های بازی پلی استیشن چهار،ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز عرضه شد و حال قصد داریم به بررسی این بازی با سابقه در دنیای گیمر ها بپردازیم..

Metal Gear Survive عنوانی است که با هیجان و صحنه های سینمایی جذابی آغاز می شود . داستان از جایی شروع  می شود که  پس از حمله مزدوران  پایگاه اصلی  و نابودی آن‌جا،  در زمان  تیر اندازی  به هلی‌کوپتر حاوی «بیگ باس»، ناگهان سیاه چاله‌ای در آسمان پدیدار می‌شود که سربازان زنده و کشته‌ شدگان نبرد به درون آن کشیده می‌شوند.

قهرمان داستان که در آخرین لحظه توانسته بیگ باس را از مرگ حتمی نجات دهد، حال باید در دنیای ویرانه که Dite  نام دارد  با تعداد زیادی از  موجودات زامبی مانند، مبارزه کرده و راهی برای فرار از این جهنم بیابد. در این راه باید تنها مبارزه کرد…علیه دشمنان و بیشتر از آن علیه تشنگی و گرسنگی در یک دنیای خیالی ترسناک … با ما همراه باشید

داستان بازی با هیجان خاصی آغاز می شود اما در داستان برطرف کردن تشنگی و گرسنگی در حین مبارزه از جذابیت های این بازی می کاهد . همچنین با گذر زمان ویژگی های سینمایی و اکشن کاهش پیدا می کند و شرایط قرار گرفتن در موقعیت های مختلف این حس را به کاربر می دهد که شرکت کونامی علاقه بسیاری برای پرداخت های درون نرم افزاری دارد و برای دسترسی به بسیاری از ویژگی ها باید از پرداخت های درون بازی استفاده کرد که طبیعتا خاطره ی خوب نسخه های قبلی را برای کاربران خراب می کند .

در انتها نیز می توان از نقاط قوت بازی را  بخش چند نفره آنلاین دانست جایی که با دوستان خود در ماموریت های بقا در مقابل موج‌های مختلف دشمنان، بازی می‌کنید . این بخش را می توان بهترین قسمت از عنوان Metal Gear Survive دانست . اما در انتها و با توجه به نظرات کاربران و سایت های معتبر این عنوان فاصله بسیاری با نام متال گیر دارد که این موضوع باعث ناراحتی کاربران شده است و کونامی باید برای حفظ اعتبار نام این بازی با به روز رسانی های مختلف تغییراتی را در این بازی اعمال کند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها