نسل بعدی هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر به صورت بدون سیم خواهد بود

0
183

واقعیت مجازی به طور رسمی از نسل هشتم کنسول‌های بازی به بازی‌‌بازان معرفی شد و توانست به موفقیت نسبی و خوبی نیز دست پیدا کند. شرکت سونی با معرفی هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر یا PS VR و البته با عرضه بازی‌های مناسب برای آن، توانست موفقیت خوبی را در نسل هشتم به دست آورد و حالا نوبت به نسل بعدی کنسول‌ها است.

با عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 در انتهای سال آینده میلادی، سونی قطعا برنامه دارد تا نسل جدیدی از هدست های واقعیت مجازی خود را معرفی کند که البته عرضه همزمان هدست‌های نسل بعدی همزمان با عرضه کنسول نسل بعدی، انجام نمی‌شود. که احتمالا بازی‌های پیشرفته تر و با جلوه‌های بصری بهتری را اجرا کند. با این حال، به غیر از این مواردی که می‌توان آن‌ها را به راحتی حدس زد، چه پیشرفت های دیگری می‌توان از هدست‌ نسل بعدی انتظار داشت؟

طبق اطلاعاتی جدیدی که به دست رسیده، نسل بعدی هدست‌های واقعیت مجازی سونی قرار است دو دوربین در جلو و پشت خود داشته باشد و یک کنترلر حسگر جدید به استایل PS Move نیز برای آن در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد که روی دوربین‌ جلو، طرح‌های زیادی ریخته شده چرا که طبق فایل اطلاعات یا همان Patent ثبت شده، این دوربین به بازی‌بازان قابلیت دید شفاف یا transparent view را می‌دهد.

این دوربین‌ها به بازی‌باز اجازه می‌دهند که به راحتی فضای اطراف خود را مشاهده کنند و نمای هر دوربین روی یک چشم می‌افتد تا یک دید سه بعدی با افکت stereoscopic 3D ارایه شود. این دوربین‌ها همچنین می‌توانند قابلیت واقعیت افزوده یا augmented reality را برای کاربر فراهم کنند. همچنین یک دوربین خارجی (مانند Playstation Camera که هدست‌های این نسل از آن‌ استفاده می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما بهتر از این موارد، طراحی هدست های پلی استیشن وی‌آر نسل بعدی به صورت بدون سیم خواهد بود که البته به عنوان جزئی از تحول هدست‌های واقعیت مجازی پیش بینی می‌شد. بدون سیم بودن هدست‌های واقعیت مجازی سونی در نسل آینده این گونه است که هدست از طریق اتصال بلوتوث با کنسول و کمرا ارتباط برقرار می‌کند و همچنین یک منبع تغذیه جداگانه نیز برای آن‌ در نظر گرفته شده که نیاز آن به اتصال سیمی را از بین می‌برد.

البته در نظر داشته باشید که این ایده‌ها درون یک Patent گنجانده شده و ممکن است تنها در حد ایده باقی بماند اما این احتمال نیز وجود دارد که این موارد، برنامه‌های قطعی سونی برای طراحی هدست‌های واقعیت مجازی نسل آینده در نظر گرفته شود. با این حال، باید تا زمان معرفی رسمی هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌ار 2 منتظر بمانیم و اطلاعات قطعی را از طرف سونی و پلی‌استیشن بشنویم.

نظر شما در مورد اطلاعات منتشر شده از هدست واقعیت مجازی نسل بعد سونی چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها