پلی‌استیشن 4 رسما به دومین کنسول خانگی پرفروش در تاریخ تبدیل شد

0
97

کنسول پلی‌استیشن 4 قطعا یکی از موفق ترین کنسول‌های خانگی در طول تاریخ است. این کنسول با برنامه ریزی درست از طرف سونی و داشتن بازی های انحصاری و فرست پارتی جذاب، توانست فروش خیلی سریعی داشته باشد و حتی به عنوان سریع ترین کنسول تاریخ در زمینه فروش نیز شناخته شود. با این حال، پلی‌استیشن 4 به تازگی یک رکورد دیگر را به نام خود ثبت کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

شرکت سونی به تازگی گزارش مالی جدید خود را منتشر کرده است که آمار فروش یا آمار عرضه کنسول پلی‌استیشن 4 تا تاریخ 30 ماه سپتامبر سال 2019 را نشان می‌دهد. طبق اطلاعات سونی، کنسول پلی‌استیشن تا تاریخ اشاره شده، 102.8 میلیون واحد به فروش رسانده است. با نگاه کردن به این آمار و مقایسه‌ی آن با آمار فروش کنسول های دیگر متوجه می‌شویم که کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی پلی‌استیشن 4، دومین کنسول پرفروش خانگی در تاریخ به حساب می‌آید. شاید برایتان سوال باشد که پرفروش ترین کنسول در تاریخ چیست که باید بگوییم کنسول پلی‌استیشن 2 از طرف همین شرکت سونی، به عنوان پرفروش ترین کنسول خانگی در تاریخ به حساب می‌آید.

گزارش مالی شرکت سونی نشان می‌دهد که در طی سه ماهه اخیری که به تاریخ 30 سپتامبر ختم شده، 2.8 میلیون واحد پلی‌استیشن 4 به فروش رسیده است که نسبت به همین دوره زمانی در سال گذشته، با افت مواجه شده است (در سال گذشته این آمار 3.9 میلیون واحد بود). علاوه بر این، آمار مشترکین و اعضای سرویس پلی‌استیشن پلاس (PS Plus)، به عدد 36.9 میلیون نفر رسیده است که نسبت به آمار همین دوره در سال گذشته که 34.3 میلیون نفر بود، افزایش پیدا کرده است. سونی همچنین اعلام کرده که 61.3 میلیون نسخه از نرم افزار ها فروخته شده که 37 درصد از سهم فروش نرم افزارها یا همان بازی‌ها، متعلق به فروش دیجیتالی آن‌ها بوده است.

با این که پلی‌استیشن 4 توانسته با فروش خوب خود به عنوان دومین کنسول خانگی پرفروش تاریخ تبدیل شود، اما یادمان نرود که پیش بینی سونی در گذشته نشان می‌داد که این کنسول باید در یک سال مالی کامل، 15 میلیون واحد بفروشد اما این عدد در واقع به 13.5 میلیون ختم شده است. همه این موارد نشان می‌دهد که پلی‌استیشن 4 به انتهای راه خود نزدیک می‌شود و همه منتظر عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 در سال آینده میلادی هستند؛ کنسولی که قرار است در تعطیلات آخر سال 2020 منتشر شود و همچنین گفته می‌شود که در ماه فوریه سال 2020، به صورت کاملا رسمی رونمایی می‌شود.

نظر شما در مورد فروش کنسول پلی‌استیشن 4 و تبدیل شدن آن به دومین کنسول خانگی پرفروش در تاریخ چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها