آیا تاریخ عرضه و قیمت نهایی کنسول پلی‌استیشن ۵ لو رفته است؟

هر چه به عرضه کنسول های نسل بعدی ایکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن ۵ نزدیک می‌شویم، شایعات و گزارش ها پیرامون آن ها بیشتر و بیشتر می‌شود. آیا تاریخ عرضه و قیمت نهایی کنسول پلی‌استیشن ۵ که بسیاری از مردم و بازی‌بازان در این روزها درباره آن بحث می‌کنند، لو رفته است؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

طبق گزارش جدیدی که به دست ما رسیده، به نظر می رسد که تاریخ دقیق عرضه و البته قیمت نهایی کنسول پلی‌استیشن ۵ لو رفته است. به تازگی یکی از خرده‌ فروشی‌های اروپا که در اسلواکی قرار دارد و Pro Gaming Shop نامیده می‌شود، کنسول پلی‌استیشن ۵، مبلغ ۵۰۰ یورو به فروش خواهد رسید. اگر این مبلغ را به دلار تبدیل کنیم، به رقم ۵۵۸ دلار می‌رسیم که ثابت می‌کند قیمت نهایی کنسول نسل بعدی سونی در ایالات متحده از ۵۰۰ تا ۵۵۰ دلار خواهد بود.

این میزان قیمت در حالی لو رفته که بسیاری از فعالان صنعت و رسانه‌ ویدیو گیم در گذشته نظرات متفاوتی را اعلام کرده‌ بودند. به عنوان مثال، یکی از تحلیلگران موسسه Ace Research، آقای هیدکی یاسودا (Hideki Yasuda)، در مورد کنسول نسل بعد شرکت سونی، یعنی پلی‌استیشن ۵ گفته بود که این کنسول ۴۹۹ یا همان ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. علاوه بر این، یکی از تحلیلگران مشهور در صنعت بازی‌های ویدیویی، یعنی آقای مایکل پکتر (Michael Pachter)، در گذشته دیدگاه خود را در مورد قیمت دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت اعلام کرده‌ بود و طبق نظر ایشان، این کنسول ها ۴۰۰ دلار قیمت خواهند داشت. پکتر گفته بود که سطح سخت افزار هر دو کنسول نسل بعدی سونی و مایکروسافت، ارزشی حدود ۵۰۰ دلار یا حتی بیشتر دارد اما آن‌ها می‌خواهند با پایین نگه داشتن قیمت، مردم را مجاب به خرید کنسول ها کنند و حتی در سال‌های اولیه ضرر دهند!

با تمام این تفاسیر، طبق گزارش جدید خرده فروشی که به آن اشاره شد، کنسول پلی‌استیشن ۵ قیمتی بالاتر از ۵۰۰ دلار و حدود ۵۵۰ دلار خواهد داشت که ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار نسبت به قیمت زمان عرضه کنسول پلی‌استیشن ۴ بیشتر است. علاوه بر این، خرده فروشی نامبرده شده اشاره کرده که کنسول نسل بعدی سونی، به صورت دقیق در تاریخ ۴ ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد و جالب است که کنسول پلی‌استیشن ۱ نیز در سال ۱۹۹۴، دقیقا در روز ۴ دسامبر عرضه شد.

اما شاید بسیاری از مردم و بازی‌بازان نسبت به دیزاین و طراحی نهایی کنسول پلی‌استیشن ۵ کنجکاو باشند. در ماه های گذشته یک طرح ساده رونمایی شد که گروه‌های بسیاری تصمیم به سه بعدی کردن و رنگ بخشیدن به آن کردند. با این حال، به نظر می‌رسد که مردم به صورت عمومی از این طرح راضی نیستند و دیزان و طراحی کنسول پلی‌استیشن ۴ را بیشتر دوست داشتند. حال، یک کاربر سرشناس از یوتیوب به نام ZONEofTECH ادعا کرده که طرح نهایی کنسول نسل نهمی سونی را می‌داند و از آن یک تصویر نیز منتشر کرده است. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، تصویر منتشر شده کاملا با طرحی که Lets Go Digital منتشر کرده بود، همخوانی دارد و این به شایعات و گزارش ها قوت می‌بخشد. در تصویر منتشر شده از DevKit مشاهده می‌کنیم ۶ درگاه USB روی آن وجود دارد و همچنین کلید‌های ON/STANDBY و RESET و EJECT و SYSTEM INIT و NETWORK INIT در وجه جلویی آن دیده می‌شوند. بسیاری از مردم به طور حتمی می‌گویند که این طرح نهایی کنسول پلی‌استیشن ۵ است اما دستگاه ممکن است یک طرح نیمه کاره و آزمایشی باشد (در تصویر نیز به این موضوع اشاره شده است) و طرح نهایی کنسول نسل نهمی شرکت سونی، تغییر کند.

مانند همیشه باید بگوییم که به تمام این گفته‌ها به صورت قطعی نگاه نکرده و آن‌ها را خیلی ساده باور نکنید. قطعا باید تا زمان معرفی درست و حسابی و رسمی سونی از پلی‌استیشن ۵ که گفته می شود در اوایل سال ۲۰۲۰ انجام می‌گیرد، صبر کنیم و ببینیم که این کنسول نسل بعدی، چه قیمتی خواهد داشت، در چه تاریخی عرضه خواهد شد، چه عناوین روز عرضه‌ای برایش منتشر می‌شوند و البته سخت افزار دقیق و ظاهر آن به چه گونه‌ای است.

نظر شما در مورد گزارش جدیدی که قیمت نهایی و تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ را لو می‌دهد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار