آیا تاریخ عرضه و قیمت نهایی کنسول پلی‌استیشن 5 لو رفته است؟

0
412

هر چه به عرضه کنسول های نسل بعدی ایکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن 5 نزدیک می‌شویم، شایعات و گزارش ها پیرامون آن ها بیشتر و بیشتر می‌شود. آیا تاریخ عرضه و قیمت نهایی کنسول پلی‌استیشن 5 که بسیاری از مردم و بازی‌بازان در این روزها درباره آن بحث می‌کنند، لو رفته است؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

طبق گزارش جدیدی که به دست ما رسیده، به نظر می رسد که تاریخ دقیق عرضه و البته قیمت نهایی کنسول پلی‌استیشن 5 لو رفته است. به تازگی یکی از خرده‌ فروشی‌های اروپا که در اسلواکی قرار دارد و Pro Gaming Shop نامیده می‌شود، کنسول پلی‌استیشن 5، مبلغ 500 یورو به فروش خواهد رسید. اگر این مبلغ را به دلار تبدیل کنیم، به رقم 558 دلار می‌رسیم که ثابت می‌کند قیمت نهایی کنسول نسل بعدی سونی در ایالات متحده از 500 تا 550 دلار خواهد بود.

این میزان قیمت در حالی لو رفته که بسیاری از فعالان صنعت و رسانه‌ ویدیو گیم در گذشته نظرات متفاوتی را اعلام کرده‌ بودند. به عنوان مثال، یکی از تحلیلگران موسسه Ace Research، آقای هیدکی یاسودا (Hideki Yasuda)، در مورد کنسول نسل بعد شرکت سونی، یعنی پلی‌استیشن ۵ گفته بود که این کنسول 499 یا همان 500 دلار قیمت خواهد داشت. علاوه بر این، یکی از تحلیلگران مشهور در صنعت بازی‌های ویدیویی، یعنی آقای مایکل پکتر (Michael Pachter)، در گذشته دیدگاه خود را در مورد قیمت دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت اعلام کرده‌ بود و طبق نظر ایشان، این کنسول ها ۴۰۰ دلار قیمت خواهند داشت. پکتر گفته بود که سطح سخت افزار هر دو کنسول نسل بعدی سونی و مایکروسافت، ارزشی حدود 500 دلار یا حتی بیشتر دارد اما آن‌ها می‌خواهند با پایین نگه داشتن قیمت، مردم را مجاب به خرید کنسول ها کنند و حتی در سال‌های اولیه ضرر دهند!

با تمام این تفاسیر، طبق گزارش جدید خرده فروشی که به آن اشاره شد، کنسول پلی‌استیشن 5 قیمتی بالاتر از 500 دلار و حدود 550 دلار خواهد داشت که 100 تا 150 دلار نسبت به قیمت زمان عرضه کنسول پلی‌استیشن 4 بیشتر است. علاوه بر این، خرده فروشی نامبرده شده اشاره کرده که کنسول نسل بعدی سونی، به صورت دقیق در تاریخ 4 ماه دسامبر سال 2020 منتشر خواهد شد و جالب است که کنسول پلی‌استیشن 1 نیز در سال 1994، دقیقا در روز 4 دسامبر عرضه شد.

اما شاید بسیاری از مردم و بازی‌بازان نسبت به دیزاین و طراحی نهایی کنسول پلی‌استیشن 5 کنجکاو باشند. در ماه های گذشته یک طرح ساده رونمایی شد که گروه‌های بسیاری تصمیم به سه بعدی کردن و رنگ بخشیدن به آن کردند. با این حال، به نظر می‌رسد که مردم به صورت عمومی از این طرح راضی نیستند و دیزان و طراحی کنسول پلی‌استیشن 4 را بیشتر دوست داشتند. حال، یک کاربر سرشناس از یوتیوب به نام ZONEofTECH ادعا کرده که طرح نهایی کنسول نسل نهمی سونی را می‌داند و از آن یک تصویر نیز منتشر کرده است. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، تصویر منتشر شده کاملا با طرحی که Lets Go Digital منتشر کرده بود، همخوانی دارد و این به شایعات و گزارش ها قوت می‌بخشد. در تصویر منتشر شده از DevKit مشاهده می‌کنیم 6 درگاه USB روی آن وجود دارد و همچنین کلید‌های ON/STANDBY و RESET و EJECT و SYSTEM INIT و NETWORK INIT در وجه جلویی آن دیده می‌شوند. بسیاری از مردم به طور حتمی می‌گویند که این طرح نهایی کنسول پلی‌استیشن 5 است اما دستگاه ممکن است یک طرح نیمه کاره و آزمایشی باشد (در تصویر نیز به این موضوع اشاره شده است) و طرح نهایی کنسول نسل نهمی شرکت سونی، تغییر کند.

مانند همیشه باید بگوییم که به تمام این گفته‌ها به صورت قطعی نگاه نکرده و آن‌ها را خیلی ساده باور نکنید. قطعا باید تا زمان معرفی درست و حسابی و رسمی سونی از پلی‌استیشن 5 که گفته می شود در اوایل سال 2020 انجام می‌گیرد، صبر کنیم و ببینیم که این کنسول نسل بعدی، چه قیمتی خواهد داشت، در چه تاریخی عرضه خواهد شد، چه عناوین روز عرضه‌ای برایش منتشر می‌شوند و البته سخت افزار دقیق و ظاهر آن به چه گونه‌ای است.

نظر شما در مورد گزارش جدیدی که قیمت نهایی و تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 را لو می‌دهد چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از