اخبار

با یکی از سخت ترین بازی های سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

کالاسودا -

کالاسودا- Into The Breach اثری بسیار زیبا از استودیو Subset Games است . این استودیو که برای بسیاری از طرفداران بازی های استراتژیک بسیار شناخته شده است این بازی را برای کنسول های پلی استیشن چهار و ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز در ۲۷ فوریه ۲۰۱۸ منتشر کرد. Into The Breach را می توان ترکیبی از یک بازی استراتژیک و مبارزه ایی دانست. سبک این  بازی ها البته «تاکتیکز» (Tactics) نام دارد.

بازی FTL : Faster Than Light را بسیاری از کاربران به خاطر دارند و بدون شک طرفداران این بازی Into The Breach رابطه بسیار خوبی خواهند داشت. در این بازی بازیکن در نقش فرمانده یک کشتی فضایی قرار داشت و می‌‌بایست با استفاده از تمام توان خود امکان کشتی و خدمه خود را زنده نگه داشته و با قدرت‌‌های فضایی که بسیار پیشرفته‌‌تر و قوی‌‌تر از انسان‌‌ها بودند نیز مبارزه می‌‌کرد.

داستان بازی بسیار عجیب در ابتدا به نظر می رسد. عنوانی که به نظر پایان نخواهد داشت. در آینده‌‌ ، تمامی انسان‌‌ها و متحدانشان مورد هجوم موجوداتی قرار گرفته‌‌اند که با نام وک شناخته می‌‌شوند. حشراتی بسیار بزرگ که در تعدادی بیشمار به انسان‌‌ها حمله کرده و هدفشان نابودی  زمین از دیگر موجودات و استفاده از آن به عنوان مرکز تخم‌‌گذاری است. آخرین خط دفاعی موجودات هوش‌‌مند در مقابل این حشرات غول‌‌پیکر، گروهی دزد فضایی به نام «Rift Walkers» است که متشکل از تعدادی از زبده‌‌ترین سربازان و خطرناک‌‌ترین انسان‌‌های دوران گذشته است و به تکنولوژی‌‌های نظامی بسیار پیشرفته‌‌ای دسترسی دارد. حال بازی‌‌کن می‌‌بایست در نقش فرمانده این گروه نیروهای خود را وارد قلمرو انسان‌‌ها کرده و از آخرین سرزمین‌‌های آزاد در مقابل موج بی‌‌امان Vek دفاع کند.

بر روی زمین تنها چهار جزیره باقی مانده‌‌اند که در مقابل حملات Vek مقاومت می‌‌کنند و وظیفه اصلی شخصیت‌‌های تحت کنترل در هر دور بازی، آزادی‌‌سازی کامل این جزایر و حمله به مرکز تجمع دشمنان و پایان سیطره آنان است. هرکدام از این سرزمین‌‌ها نیز خود از چند بخش تشکیل شده است و درواقع شاهد حدود چهل مرحله احتمالی مختلف هستیم.

به طور کلی این بازی اثری فوق‌‌العاده است که تمامی عناصر معمول در بازی‌‌های رایانه‌‌ای را به سود گیم‌‌پلی کنار می‌‌گذارد و در این راه موفق به ارائه یکی از کامل‌‌ترین و تاکتیکی‌‌ترین عناوین سال می‌‌شود، به نحوی که به راحتی می‌‌تواند طرفداران خود را ده‌‌ها ساعت سرگرم کند.

 

مطالب مرتبط

برو بالا