آیا بازی Wolfenstein: Youngblood به دونالد ترامپ طعنه می‌اندازد؟

بازی‌بازان در عنوان Wolfenstein: Youngblood نشانه‌هایی را کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد این بازی در حال طعنه انداختن و مسخره کردن رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ (Donald Trump) است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بازی Wolfenstein: Youngblood در هفته گذشته منتشر شد اما متاسفانه نتوانست عملکرد خیلی خوبی را از خود نشان دهد. از آن جایی که Wolfenstein: Youngblood از سری محبوب Wolfenstein است، انتظار داریم تا صحبت‌ها پیرامون این عنوان بیشتر باشد و البته نمرات بهتری را مخصوصا در بخش نمرات مربوط به بازی‌بازان و کاربران دریافت کند. البته باید در نظر بگیریم که این عنوان، یک نسخه فرعی است اما باز هم در مقایسه با نسخه فرعی قبلی، یعنی Wolfenstein: Old Blood عملکرد ضعیفی داشته است.

با در نظر گرفتن تمامی این تفاسیر و این که کسی در مورد خودِ بازی صحبت نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد که مردم و بازی‌بازان در حال پرداختن به حاشیه ها هستند. بازی‌بازان Wolfenstein: Youngblood فکر می‌کنند که سازندگان این عنوان قصد مسخره کردن رئیس جمهور حال حاضر ایالات متحده آمریکا، یعنی دونالد ترامپ را دارند. البته به یاد داشته باشید که این بحث ها برای اولین بار به وجود نیامده و استودیوی ماشین گیمز (MachineGames) و شرکت بتسدا (Bethesda) بر سر عرضه بازی Wolfenstein: The New Colossus نیز چنین حاشیه هایی را به وجود آورده بودند. در آن زمان، سازندگان یک شعار به نام «Make America Nazi-Free Again» یا آمریکا را دوباره خالی از ناتزی‌ کنید، برای بازی داشتند که یک طعنه به شعار انتخاباتی دونالد ترامپ، یعنی Make America Great Again (آمریکا را دوباره عالی کنید) به حساب می‌آمد.

حالا این حاشیه ها بر سر بازی Wolfenstein: Youngblood چگونه به وجود آمده است؟ در بازی Wolfenstein: Youngblood یک سری کالکتیبل‌ها یا موارد جمع کردنی مانند نامه‌ها و روزنامه‌ها وجود دارند که باز‌ی‌بازان آ‌ن‌ها در محیط‌های بازی پیدا می‌کنند. در میان این موارد جمع کردنی، یک نامه پیدا شده که به کارهای سیاسی دونالد ترامپ طعنه انداخته و به عنوان مثال، ساختن دیوار در مرز ایالات متحده و مکزیک را به تمسخر گرفته است. شما می‌توانید این نامه را که از توییت یکی از کاربران به دست آمده در زیر مشاهده کنید:

البته یک احتمال کمی نیز وجود دارد که این نامه طعنه ای به سیاست‌های دونالد ترامپ نباشد اما باید به یاد بیاوریم که شرکت بتسدا و استودیوی ماشین گیمز، همیشه در مورد ناتزی‌ها و مواردی از این دست صحبت کرده‌اند. سازندگان سری Wolfenstein همیشه در طول رویداد های E3 شرکت بتسدا، با کینه در مورد ناتزی‌ها صحبت می‌کنند و شوخی‌هایی نیز انجام می‌شود؛ بنابراین اصلا بعید نیست که تمام این ماجراها درست باشد و قصدِ استودیوی ماشین گیمز در بازی Wolfenstein: Youngblood طعنه انداختن به رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا باشد.

بازی Wolfenstein: Youngblood هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. تجربه این بازی به طرفداران سری Wolfenstein پیشنهاد می‌شود.

نظر شما در مورد بازی Wolfenstein: Youngblood و حاشیه‌های به وجود آمده برای این عنوان چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها